Bozok Üniversitesi ile Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında “Yükseköğretim Öğrencilerine Yönelik İş Kulüpleri Eğitimi" İşbirliği Protokolü imzalandı. 

Protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey ve Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Taner Yıldız katıldı.

İmzalanan işbirliği protokolü ile öğrenciler İŞKUR’a kaydolarak, İş Kulüpleri hizmetleri olmak üzere kurumun tüm hizmetlerinden faydalanacak. İş arama becerileri seminerleri, kariyer planlama, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, iletişim becerileri ve motivasyon konularında uygulamalı eğitim alacak. Öğrenciler alacakları eğitim ile  işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerilerinin geliştirilmesi, işverenle mülakat ve görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirilerek daha bilinçli hale gelmeleri sağlanacak.

İmzalanan  bu protokolle İŞKUR bünyesinde çalışan iş ve meslek danışmanları öğrencilerimize iş arama süreçlerinde nasıl işlemler yapmaları gerektiği konusunda rehberlik ve danışmanlık hizmetleri  vereceğini belirten Rektör Karacabey, “Özellikle mezuniyet aşamasındaki öğrencilerin iş hayatına en kısa sürede geçiş yapabilmelerine yardımcı olmak, eğitim hayatına devam eden öğrencilerin de kurum hizmetlerinden yerinde faydalanmasını sağlayacak bu protokolün her iki kurumada hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl müdür Vekili Taner Yıldız‘da, İŞKUR olarak üniversiteli gençlere mezuniyet sonrasında kendilerini nelerin beklediği, iş arama becerileri, öz geçmiş hazırlama, işverenle mülakat ve görüşme teknikleri CV oluşturma gibi güncel ve önemli konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacağını söyledi.