Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, 1 ve 2’nci İşadamları Zirvesi toplantılarının ardından geçtiğimiz hafta içerisinde İstanbul’da faaliyet gösteren işadamlarına iadeyi ziyarette bulundu. Vali Yurtnaç’ın ziyaretlerinde Yozgat Organize Sanayi Bölge Müdürü Erdoğan Öztürk ve ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat Koordinatörü Timur Yıldız ile İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz’da hazır bulundu.

Vali Yurtnaç’ın gurbetçi işadamları ile memleketleri arasında gönül köprüsü kurmak amacıyla başlattığı zirvenin meyveleri alınmaya başladı. Bu süreçte Yozgat’ta katıldığı toplantıda doğduğu şehrin yatırım avantajlarını da yakından tanıma imkânı bulan işadamlarından yatırım yapmaya karar verenler de oldu. Toplantıların ardından oluşan gönül köprüsünü sağlamlaştırmak için aradaki mesafeleri kısaltan, yoğun bir mesai harcayan Yurtnaç, işadamlarını fabrikalarında ziyaret ederek, yatırım sürecinin hızlanması için önemli adımlar attı. İşadamları ile yapılan görüşmeler neticesinde önümüzdeki aylarda Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde yeni yatırımların temelleri atılacak.

Yozgat’a yatırımlarını taşımayı planlayan iş adamları ile birebir görüşmeler yapan Vali Yurtnaç, üreten ve istihdam sağlayan Yozgat’ı oluşturmak adına düzenledikleri iş adamları zirvesinin detay çalışmalarına başladıklarını söyledi. Vali Yurtnaç, “Özellikle vizyon belgemizin içerisinde Yozgatlı iş adamları zirvesi yapmaya başladık. İlk önce Yozgat dışında yaşayan 130 iş adamını ilimize davet ettik. Yozgat’taki OSB’nin harekete geçirilmesi, istihdamı artırmak amacıyla bu toplantıları yaptık. İş adamlarımızı gayretli ve heyecanlı gördük. Yozgat’ın fırsatlarını onlara anlattık. Bu çerçevede 5 tane iş adamımız Yozgat dışındaki yatırımlarının bir kısmını ilimize getirmek için çalışmalara başladı. OSB’den yer verme pozisyonuna geldik. Biz oluşturduğumuz ekiple birlikte de iş adamlarımızı bulundukları şehirlerde ziyaret etmeye başladık. Toplantılar sonuç almak için yapılır. Biz de Yozgat’ta istihdamı sağlamak amacıyla bu çalışmaları takip ediyoruz” dedi.

Vali Yurtnaç, istikrarlı bir şekilde istihdam oluşturmak için iş adamlarını davet ederek, fırsatları anlatacaklarını vurguladı. Vali Yurtnaç, ‘Çalışmalarımızda başarılı olacağız. 10 kişiye yakın iş adamımızı mevcut OSB’de çalışmaya başlatacağımıza inanıyorum. Bu çerçevede Yozgatlı olarak herkesin elindeki fırsatları ortaya koyması lazım. Bu şehrin kalkınması için hep birlikte çalışmamız lazım. Bizim de tüm gayretimiz bunun üzerine. İyi niyetli, sermayesini iyi kullanmak isteyen insanlara sonuna kadar kapılarımız açık olacak. Bu şehirde hep birlikte bu çalışmaları yürüteceğiz” diye konuştu.