iPhone 7 için şok karar!

Teknoloji devi Apple'ın iPhone 5 üzerine lightning adaptörü getirmesi zamanında tartışmalara neden olurken, şirketin önümüzdeki yıl da kulaklık girişi için benzer bir hamle yapmayı planladığı ortaya çıktı.
Yayınlanma tarihi: 25 Eylül 2015, Cuma günü, saat: 15:32

Apple her zamankinden daha ince telefonlar yapmak istiyor ancak 3.5 mm'lik kulaklık girişi de dahil olmak üzere bazı bileşenler bunun önünü kapatıyordu.

Şirketin aldığı yeni patent, iPhone 7 için yeni bir teknoloji gelebileceğini gösteriyor. "D jack" olarak adlandırılan patent kulaklık girişi için yeni bir bağlantı yolu sağlamış olacak ve 2.0 mm çapındaki giriş, özel bir kulaklık konektörü gerektirecek.

Apple, iPhone 7 ile birlikte eskisinden çok daha ince bir deneyim sunmak için çalışmalar yapıyor. Bu bağlamda iPhone 6S'in önemli bir yeniden tasarlanma sürecine gireceği söylenebilir. Daha küçük kulaklık girişi ile birlikte Apple "daha ince" telefonlar için bir engeli daha aşmış olacak.

Albert J. Golko ve Mathias W. Schmidt tarafından geliştirilen D-şekilli konektör patenti ilk olarak Mayıs 2011'de yayınlandı ve çok yakında yeni cihazlarda yer alabilecek.

Etiketler: iPhone   7   için   şok   karar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki