iOS 9.1'den iki hafta, 9.2 beta 1'den bir hafta sonra 9.2 beta 2 sürümü geliştiriciler için yayınlandı. Eğer geliştirici hesabınız varsa, 13C5060d yapı numaralı güncellemeyi OTA yoluyla ve Apple Geliştirici Merkezi'nden indirebilirsiniz.

9.2 sürümü Safari'ye yeni bazı özellikler ekliyor. Bunlar zaten 9.1 beta 1'le birlikte ortaya çıkmıştı, beta 2 ise Apple Watch, ses ve ağ kısımlarında bazı hata düzeltmelerini içeriyor. Beta 2'le birlikte mesela Apple Watch'la olan müzik senkronizasyonu düzeltiliyor. Arabaların stereo ses sistemlerinde USB ile oynatılan seslerin kalitesini engelleyen bir problem ortadan kaldırılırken, iCloud Keychain'le alakalı sıkıntı da çözülmüş.

Yenilik olaraksa uygulamalar içindeki web pencereleri (Safari View Controller) kenardan kaydırma hareketi ile artık kapatılabilir görünüyor. Ayrıca AT&T'nin NumberSync özelliğine destek var.

Kısa süre içinde 9.2 beta 2'nin açık beta sürümü kayıtlı tüm kullanıcılar için yayınlanır. Apple açık beta ve geliştirici sürümleri arasındaki zamanı kısa tuttu. Eğer 9.2 betasını yüklemek isterseniz Apple'ın Beta Programı'na kayıt yaptırmanız gerek. Daha önce iOS 9 betasına kayıt için rehber yayınlamıştık. 9.2 için de aynı adımları takip etmeniz yeterli. Sizleri yeniden uyarayımi sonuçta beta sürümleri kararsız ve hatalı olur. Bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. iOS 9.2 betayı yüklemeden önce yedeklerinizi almayın sakın ihmal etmeyin! Oldu yedeklerinizi almadınız ve 9.2 beta 1'i yüklediniz diyelim. Eğer beta sürümünde yedeklerinizi alır ve daha sonra 9.1'e geri döçnüş yaparsanız, yedeklerinizi 9.1'de kullanamayabilirsiniz. Genelde yeni sürümlerin yedekleri, eski sürümlerle çalışmıyor.

Hasan Uğur Nayır - Teknokulis