Instagram'da yeni hedef: 500 milyon hesap!

Popüler fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram'ın kullanıcı sayısının 400 milyona ulaştığı açıklandı. Yeni hedef 500 milyon! İşte detaylar.
Yayınlanma tarihi: 23 Eylül 2015, Çarşamba günü, saat: 13:40

Popüler fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram'ın kullanıcı sayısının 400 milyona ulaştığı açıklandı. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında 300 milyon eşiğini geride bırakan sosyal medya ağının kullanıcı sayısının 9 ayda 100 milyon daha arttığı görülüyor. 5 yıl önce kurulan Instagram için yeni hedef yarım milyar kullanıcı. Bu alanda çalışmaların sürdürüldüğü paylaşılan bir blog yazısında vurgulandı.

Instagram'ın en fazla ilgi gördüğü üç ülkenin Brezilya, Japonya ve Endonezya olduğu açıklanırken ABD'de ise toplam kullanıcı sayısının 4'te 1'ine denk gelen 100 milyon kullanıcının bulunduğu kaydedildi. Öte yandan platformda günlük ortalama fotoğraf paylaşım sayısı da açıklandı: 80 milyon.

15-09/23/feat_facebook06_01__630x354.jpg

Mark Zuckerberg'ten kutlama

Instagram'ın bu başarısı, 1.5 milyara ulaşan aylık aktif kullanıcı sayısı ile en büyük sosyal ağ olan Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg tarafından da kişisel hesabından yaptığı bir paylaşımla kutlandı. Instagram, bir Facebook şirketi durumunda.

15-09/23/david_beckham-759.jpg

Yükselen Instagram fenomenleri

Türkiye'de de yoğun ilgi gören fotoğraf paylaşım ağının son bir yılda yükselen sayısız fenomeni arasında artık bir kült halini alan futbol yıldızı David Beckham, Toni Kroos, Olimpik atlet Caitlyn Jenner, Güney Kore'den eğlence dünyasının yükselen ikilisi Raffi ve Nagita ile rap müzik yıldızı Choi Seung-Hyun dikkat çekiyor.

Etiketler: Instagram   yeni   hedef   500   milyon   hesap  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki