İnsanlık Ölmemiş Dedirten Davranış

Yerköy’de Hayvan sevgisi ile tanınan Galip Gençoğlu, yol üzerinde bulunan yavruları olan ayağı kesilmiş bir köpeği zaman kaybetmeden aracına alarak Yozgat Hayvan Barınağı Veteriner Hekimine götürdü.
Yayınlanma tarihi: 21 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 07:02

Yerköy İlçesinde, sabah erken saatlerde işyerlerine gitmekte olan Galip Gençoğlu ve Leyla Gençoğlu çifti, Yerköy Mezbahanesi önünde arka ayağı kesilmiş ve boynunda ip olan köpeği görmeleri üzerine hiç zaman kaybetmeden araçlarına alarak Yozgat Hayvan Barınağı Veteriner Hekimine götürdükler ve gerekli acil müdahaleyi yaptırdılar.

Hayvansever İş Adamı Galip Gençoğlu gelişmeyi şu şekilde anlattı; "Sabah saat 7:30 sıralarında Eşimle birlikte işyerine gidiyorduk ve Yerköy Mezbahanesi önünde ayağı kesilmiş büyük bir köpek gözümüze çarptı. Köpeği o şekilde bırakıp görmemezlikten gelmektense hemen eşim Leyla Gençoğlu ile birlikte kendi aracımıza alarak Yozgat Hayvan Barınağı Veteriner Hekimi Mehmet Emin Özcan’ı arayarak "ayağı yeni kesilmiş bir köpek getiriyoruz” haberini ulaştırdık” dedi.

Gençoğlu, Yaralı köpekle Yozgat Hayvan Barınağı Veterineri ve çalışanları ameliyata alarak 4 saat süren bir ameliyatın ardından kesilmiş ayağı tedavi ettiklerini ve Köpeğin şu anda barınak bünyesinde bakıma alındığını söyledi.

YERKÖY’E HAYVAN BARINAĞI ŞART
Hayvansever İş Adamı Galip Gençoğlu, yardımına koştuğumuz köpeğin ayağı tespitlerimize göre bilinerek kesilmiş. Bu köpeğin yavrularının olduğuda sütle dolu göğüslerinden belli. Ben bunu yapanların insanlıktan yoksun olduğunu düşünüyorum. Biz bu köpeğin yardımına koştuk fakat her gün İlçemizde başıboş köpeklerimize kendini bilmez insanlar eziyet etmekte kulağını, bacağını, kuyruğunu kesmekteler. Yerköy’de bunun önüne geçebilmemiz için Hayvan Barınağı şart. Ben kendi barınağımda yaklaşık 10-15 köpek besliyorum ama yetkililerimiz bu sese kulak verip, en çok ihtiyacı olan Yerköy’e hayvan barınağını kurarlarsa hem hayvanlarımız bu eziyetlerden kurtulur hemde insanlarımız bu eziyeti zevk haline getirmekten kurtulurlar” dedi.

Haber: Orhan Ekinci

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki