İmam Hatipler Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ensar Vakfının ortaklaşa düzenlediği toplantıda il genelindeki İmam Hatip Okulları değerlendirildi.
Yayınlanma tarihi: 05 Mayıs 2015, Salı günü, saat: 08:30

İl genelindeki imam hatip okullarının özellikle bina noktasındaki eksiklerinin giderilmesi ve kaliteli vasıflı donanımlı öğrencilerin yetişmesi konusunda gerekli çalışmaların yapıldığını söyleyen Vali Yazıcı, “İlimizde özellikle 2013, 2014 ve 2015 yılları esas olmak üzere hepinizin gördüğü gibi çok ciddi atılımlar var. Yozgat’ın kendi kabuğunu çatlatma, müreffeh iller arasında yerini alma noktasında, başta merkezi hükümet olmak üzere Yozgatlı olan TBMM Başkanımız Sayın Cemil Çiçek ,Adalet eski Bakanımız Bekir Bozdağ  Milletvekillerimiz ve kamu kurumlarında üst düzey görev yapan Yozgatlıların desteği olmak üzere ciddi bir atılım içerisinde. Bunun meyvelerini belki bir iki sene sonra alacağız. Bizler bu gelişmeleri , işin içerisinde bulunduğumuz için kendimiz göremeyebiliriz ama hakikaten ciddi bir atılımlar içerisindeyiz. Bunda noksan kalan taraflardan biriside yıllarca ihmal edilmiş, bir dönem kasıtlı olarak geriye götürmeye çalışılmış ama memleketin değerli insanlarının, büyük insanlarının, şu millete ve memlekete başını koyan, emeğini koyan insanların yetiştiği İmam Hatip okullarıyla ilgili çok ciddi bir çalışma olmamıştı. Zararın neresinden dönülse kardır misali, özellikle son iki yılda tüm Türkiye de olduğu gibi ilimizde de ciddi bir şekilde imam hatip okullarında değişim yaşanmaktadır. Bunun sonucu olarak da bu okullarımıza halkımızın teveccühü artmış durumdadır.  İnşallah önümüzde ki sene için de yapılabilecek ne varsa, üzerimize düşeni yapmaya çalışıp, Mevla’nın bizi bu konuda istihdam ettiği kullar arasına koyması duasıyla emeğimizi ortaya koyacağız”dedi.

İmam hatip okullarından mezun olanların hemen her alanda başarılı olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, bu okullardan mezun olanların sadece İlahiyat Fakültelerinde değil üniversitelerin farklı bölümlerine de yerleşebildiğini, eskiden yaşanılan problemlerin artık olmadığını vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş  İmam Hatip Okulları Hakkında Bilgiler Verdi
İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ise yaptığı konuşmada,İmam Hatip Okulkları hakkında bilgiler verirken bu okullarda 7387 öğrencimizin eğitim öğretim gördüğünü vurguladı. Merkez dahil 14 ilçede 11 İmam Hatip Lisesi ve 19 adet İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere toplam 30 imam hatip okulunun olduğunu söyledi.

“Sivil Toplum Kuruluşları İmam Hatip Okulları Platformu”
Toplantıda daha sonra Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ensar Vakfı, TÜRGEV, İlmi Yayma Cemiyeti, Önder İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği ile Türkiye Gençlik Vakfı tarafından oluşturulan “Sivil Toplum Kuruluşları İmam Hatip Okulları Platformu” hakkında sunum yaptı. Bu platform ile temel eğitim orta öğretim ve imam hatip okullarında  eğitim gören çocukların milli ve manevi değerlere sahip olarak yetişmelerinin hedeflediğini vurgulayan  Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader “Yeterli mevcudu bulunan en küçük yerleşim merkezinde bile İmam Hatip Okullarının açılmasına gayret edeceğiz. Ayrıca okulların fiziki yapısının iyileştirmeyi ve imkanlar doğrultusunda her yerde yurtlar yapmayı planlıyoruz” dedi.

Toplantının son bölümünde İmam Hatip Okullarının sorunları ve gelecek yıl yapılacak olan çalışmalar  değerlendirildi, görüş alışverişinde bulunuldu.

Etiketler: imam   hatip   lise   değerlendirme   eğitim   toplantı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki