İmam Hatip Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

2015 yılı içerisinde 9 okulda düzenlenecek olan TÜBİTAK Bilim Fuarlarının ikincisinde Kadışehri İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerinin çeşitli branşlardaki eserleri görücüye çıktı.
Yayınlanma tarihi: 25 Nisan 2015, Cumartesi günü, saat: 05:01

Kadışehri İlçesinde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarın açılışına Kaymakam Ali Doğan’ın yanısıra, ilçe protokolü, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Sergilenen projeler konuklar tarafından tam not aldı. Kaymakam Doğan ve konuklar stantları tek tek gezerek projeleri bizzat öğrencilerin ağzından dinlediler. Stantların gezilmesinin ardından konuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu. 

Program kapsamında başvuru sahibi 7 okul daha Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında bilim fuarı düzenleyecek ve ilçede bilim kültürünün gelişimine katkı sağlamaya çalışacaklar. Okullarda düzenlenen fuarlarda en başarılı bulunan eserler önce ilçe merkezinde, daha sonra Yozgat’ta düzenlenecek karma fuarlara katılacaklar. 

TÜBİTAK bilim fuarları Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi’nin yürüttüğü "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına kapsamında icra edilmektedir.

Program kapsamında başvurusu kabul edilen okulların her biri bilim fuarını düzenlemek için TUBİTAK’tan 5.000 TL destek almaya hak kazanıyor.

Etiketler: kadışehri   tübitak   bilim   fuar   okul   öğrenci   proje  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki