Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat fakültesi konferans salonunda, İmam Hatip öğrencilerinin eğitim kalitesini artırmaya yönelik toplantı yapıldı.

Düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş,İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ömer Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tekin, İl Müftülüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Fevzi Yılmaz, İmam Hatip Lise müdürleri ve İmam Hatip öğrencilerini temsilen bir grup öğrenci katıldı.

Toplantı da yapılan istişareler sonucunda 24/02/2016 tarihinde saat 14:00 da İmam Hatip öğrencilerinin sorunlarını anlatacağı "ÖğrenciGözüyle İmam Hatip okulları ve Din Hizmetleri" konulu bir panelin Bozok Üniversitesi İlahiyat fakültesi Konferans salonunda oluşmasına karar verildi. Yapılacak olan panel İmam Hatip Lisesi öğrencileri ,İlahiyat Fakültesi öğrencileri ,yeni göreve başlamış bir İmam Hatipten oluşan katılımcılar ile gerçekleşecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Yapılacak olan panel sonucunda öğrencilerimizin gözünden İmam Hatip okullarını daha iyi anlayacağız ve sorunlarına daha iyi çözümler bulacağız. Öğrencilerimizin beklentileri bizim için çok önemli .Panelden aldığımız geri dönütler neticesinde İlahiyat Fakültesi akademisyenleri ile birlikte bir de çalıştay planlanmaktadır." dedi.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ömer Yılmaz ise, üç kurumun birlikte yürüteceği çalışmanın hayırlara vesile olmasını diledi.