Yozgat İmam Hatip Liseleri Mezunları Vakfı, İmam Hatip Lisesi mezunlarını buluşturmaya devam ediyor. Bu sene 26’ncısı düzenlenen mezunlar buluşmasına Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Vali Kemal Yurtnaç da katıldı.
 
Ezan ile başlayarak Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam eden programa Bakan Bozdağ ve Vali Yurtnaç’ın yanı sıra Belediye Başkanı Kazım Arslan, Rektör Salih Karacabey, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen Yozgat İmam Hatip Lisesi mezunları katıldı.
 
Mezunlar buluşmasında konuşan Bakan Bozdağ, Yozgat İmam Hatip Liseleri Mezunları Vakfının 26’ncı geleneksel buluşmasında olmaktan dolayı mutluluğunu dile getirerek Yozgat İmam Hatip Lisesi’nin Türkiye’deki öncü imam hatiplerden olduğunu vurguladı.
 
40 Derslikli Yeni İmam Hatip Lisesi Geliyor
İmam Hatip mezunlarıyla buluşan Bakan Bozdağ, burada yeni bir İmam Hatip Lisesi yapılacağı müjdesini verdi. Önümüzdeki yılın yatırım programına alınacak olan lisenin yerinin henüz belli olmadığını ve bu konuda çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Bakan Bozdağ, “Yozgat’ımıza 40 derslikli, muhteşem bir İmam Hatip Lisesi, yanında pansiyonu,  spor salonuyla beraber Yozgat’ımıza hediye edeceğiz. Çalışmalarımız sadece İmam Hatip Lisesi yapmakla da sınırlı değil.  Önümüzdeki 3 sene içerisinde Yozgat’taki İmam Hatip Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Ticaret Lisesi, Kız Meslek Lisesi bunların tamamını modern binalarına kavuşturacağız. Bizim sizlerden istediğimiz yapılan bu eserlerin içerisini daha iyi eserlerle sizlerin doldurması, daha iyi evlatlar yetiştirebilmek, daha başarılı çocuklar yetiştirebilmek. Türkiye’nin gözbebeği üniversitelerimizin en iyileri olacak çocukları yetiştirerek bu eserlerin hakkını verebilmek” diye konuştu.
 
Zorluklar Sonunda Fırsat Olarak Geliyor
Demokratik bir hayat içerinde örgütlenmenin önemli olduğunu söyleyen Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat’ta da bu örgütlenmenin en güzel örneğini Yozgat İmam Hatip Liseleri Mezunları Vakfı’nın gerçekleştirdiğini vurguladı. Vali Yurtnaç,   “Çeşitli okul mezunlarının örgütlenerek kendi haklarını, hukuklarını savunması kadar güzel bir şey yoktur. Devlet desteğimi yoksa halk desteği mi derseniz tabi ki halk desteği. Halkın desteği geldiği zaman haliyle devletinde desteği gelir. Özellikle geçmişte yaşadığımız, benimde mensubu olduğum imam hatip camiasının birçok zorluklarla karşılaştığını hepimiz biliyoruz. Zorluklar sonunda fırsat olarak geliyor. Bunca yıllar yaşadığımız zorluklardan sonra bu günlerde kolaylık var demeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nde en tepeden en alt kademelere kadar bu kültürden gelen insanlar var. Bunlarla övüneceğiz. Biz hizmet edeceğiz, gayret edeceğiz ama durduğumuz zaman bu makamlar, bu gücün bizlere zorluk olarak döneceğine hepimiz inanacağız. Dolayısı ile inanan  ‘insanların artık biz rahata erdik’ düşüncesi olmaması lazım. Her zaman gayret edeceğiz ve zorluklar bizi kamçılayacak. Daha güzel, daha kaliteli işler yapmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Rekabetin Olmadığı Yerde Başarı Yoktur
Göreve başlarken Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ ile görüştüklerini ve  Yozgat’a yakışır bir İmam Hatip Lisesi binasının yapılması yönünde karar aldıklarını ifade eden Yurtnaç, “Hem fiziki görünümü itibari ile hem de şehrin girişinde bir mevkide bu çalışmayı inşallah hep birlikte yapacağız. Bu fiziki sorunu ortadan kaldırırken yapacağımız en önemli şey eğitimin kalitesini daha da artırmak olacak. Üniversiteye girişte sadece imam hatip değil, diğer okullarımızı da, diğer idarecilerimizi de bir yarış içerisine sokacağız. Rekabetin olmadığı yerde başarı yoktur. Dolayısı ile rekabet bizim için vazgeçilmezdir. Bu çerçevede şimdiden sözünü veriyorum. Yozgat’taki lisede hem öğrenciler açısından üniversiteyi kazanma oranında bunun bir standardını koyacağız. Başarılı öğretmenlerimize de Balkan gezisi yaptıracağız. Neden Balkan gezisi yaptıracağız, çünkü bu düşünce ile büyümüş insanların ceddin nerelerde neler yaptığını görmesi lazım. Kültürel birlikteliklerimizi devam ettirecek ve gönül coğrafyasındaki insanlarımızı tanıyacağız ki öz güvenimiz yerine gelsin. Özgüvenimiz gelirse iyi öğrenciler yetiştiririz, iyi öğrenciler yetiştirirsek özgüveni yüksek insanlar bu ülkede olur ve güzel hizmetler yapar. Bu çerçevede çalışmalarımız devam ettireceğiz. Rahatlama yok, iki günümüzü birbirine tutmayacağız ve her gün farklı şeyler yapacağız. Ben de bu ilin valisi olarak, hizmet eden el olarak sizlerle beraber olup sizlerin içerisinde olacağım. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın buradaki destekleri, Ankara’daki destekleri her zaman bizim yanımızda yol göstericiliği ile riyaseti ile hep birlikte başarıyı yakalamak için gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.