İmam Hatip Kompleksinde Sona Gelindi

Bin 500 öğrencinin eğitim göreceği, 22 milyon liraya mal olacak 24 derslikli imam hatip ortaokulu, lise ve 300 yataklı yurt binasının inşaatı aralıksız devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 29 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 08:51

Yapımı tamamlanmak üzere olan İmam Hatip Lisesi kompleksi inşaatını ziyaret eden Vali Abdulkadir Yazıcı, firma yetkililerinden bilgi aldı.
 
İnceleme sonrası açıklama yapan Vali Yazıcı, İmam Hatip Ortaokulu ve Lise inşaatının çok hızlı ilerlediğini ve bitmek üzere olduğunu belirtti. Yazıcı “İmam Hatip Ortaokulu ve Lise inşaatını gezdik, çalışmalardan oldukça memnun kaldık. İnşaat hızlı bir şekilde ilerledi ve nerdeyse tamamlandı. Kaba inşaatı bitti,  şuan içeride ki çalışmalar devam ediyor.  Önümüzde ki eğitim ve öğretim yılına inşallah İmam Hatip Kompleksimize kavuşacağız. Bu bina, şehrin çeşitli noktalarında dağınık olan, İmam Hatip ortaokulu ve İmam Hatip lisenin bir araya getirilmesine vesile olacak.” dedi.
 
Bin 500 Öğrenci Eğitim Alacak
Tamamlanmakta olan İmam Hatip Ortaokulu ve lise binasının Yozgat’a ayrı bir güzellik katacağını vurgulayan Yazıcı “İnşaatımız tamamlandığına burada bin 500 evladımız imam hatip eğitimi alacak. Buradan mezun olacak öğrencilerimiz ülkemizin farklı kademelerde en güzel şekilde devletine ve milletine hizmet edecekler” diye konuştu. 300 yataklı öğrenci yurdunun da kompleks içerisinde olacağına değinen Vali Yazıcı “İnşaat alanının yanında bir camiimiz var, orasını uygulama camii olarak düşünüyoruz. Yine binanın içerisinde 300 yataklı bir yurdu da bulunacak. İlimiz için güzel bir kazanım ve isabetli bir yatırım. Buraya yapılan İmam Hatip Kompleksinin Yozgat’ın eğitim ve öğretim ciddi bir müessesi olacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

 

Etiketler: yozgat   imam   hatip   lise   ortaokul   eğitim   inşaat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki