İlk kuru incirin kilosu 50 lira

AYDIN Ticaret Borsası (ATB), üç üreticinin 70 kilo kuru incirini, sembolik olarak kilosu 50 liradan satın aldı
Yayınlanma tarihi: 17 Ağustos 2015, Pazartesi günü, saat: 14:59

Kuru incir alımı için düzenlenen törene İncir Araştırma Enstitüsü Müdürü Selim Arpacı, ATB Yönetim Kurulu üyeleri ve üreticiler katıldı. Sultanhisar İlçesi Malgaç Mustafa Mahallesi'nden Yaşar Kılıç (52) ve İbrahim Karabaş (53) ile Efeler İlçesi Eğrikavak Mahallesi'nden Selahattin Metin'in (56) getirdiği 70 kilo kuru incirin kilosu 50 liradan satıldı.

İncir üreticilerine çeyrek altın hediye eden ATB Meclis Başkanı Ahmet Bahri Erdel, meteorolojiden gelen hava tahminlerine göre iyi bir sezon beklediklerini söyledi. Erdel, "Bu törenin Aydınlı incir üreticilerimize, tüccarlarımıza ve emeği geçen herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bu yıl kuru incir sezonunun iyi geçmesi, üretici, tüccar ve ihracatçımıza iyi kazançlar getirmesini diliyorum" dedi.

Aydın'da kötü bir sezon geçiren incir üreticilerinin bu sene de sıkıntıları olduğunu belirten incir üreticisi İbrahim Karabaş, Adnan Menderes Ovası'nda incirde görülen akma ve çatlamanın dağlık bölgelerde de görüldüğünü söyledi. Bunun incirin kalitesini düşürdüğünü belirten Karabaş, incirde ekşimenin çok olduğunu da vurguladı.

 

Etiketler: İlk   kuru   incir   kilosu   50   lira  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki