Yozgat Valiliği toplantı salonunda, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımı için protokol imzalandı. Protokol Vali Kemal Yurtnaç, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Rönesans Holding arasında imzalandı.
 
Rönesans firmasının yapacağı ve 36 ayda tamamlanacak olan, ilimizin Ankara istikameti girişine yapılacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde; 36 derslik, 25 atölye ve 400 yataklı bir pansiyon olacak.
 
Eğitim Altyapısını İyileştirmek İçin Yeni Binalar Yapacağız
İmza töreninde konuşan Vali Kemal Yurtnaç, yatırımlar adına atılan ilk imzanın eğitime olduğunu söyleyerek, Yozgat’ta eğitim hem fiziki altyapısını hem de içeriğinde ki kaliteyi artırmak için çalışma yapacağımızı daha önceden ifade etmiştik. Bu süre zarfında özellikle Yozgat’ta liselerle ilgili, yapılan binalarla ilgili çalışmaları gözden geçirdik. Kısa dönemde ki ilk intiba fiziki altyapıda bazı sorunların olduğuydu. Dolayısıyla bunları iyileştirmek için yeni binalar yapacağız. Bu binaları yaparken de şehri biraz farklı yönlere doğru açmaya çalışacağız. İçerisinde okuluyla pansiyonuyla inşa edilecek olan kampüs, hem Yozgat’a yakışacak hem de bizim vizyoner bir şekilde eğitim hizmetlerimizi yönlendirmemizde bir fırsat olacak” şeklinde konuştu.  
 
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kampüsü 36 Ayda Teslim
İmzanın ardından lisenin yapımı için çalışmaların hemen başlayacağını vurgulayan Vali Yurtnaç, “Yapılacak olan lisenin yeri konusunda belediyemizle birlikte  çalışmalar yapılmış. Ben hafta sonu gittim yapılacak yeri inceledim, gayet güzel.  Şehrin Ankara istikametinde girişinde güzel bir alanda bu okulumuz yapılacak. Okulumuzda 36 derslik, 25 atölye, 400 yataklı pansiyon ve 36 ay da teslim edilecek” dedi.  
 
Okulumuz Bekir Ilıcak Beyin İsmini Yaşatacak
Vali Kemal Yurtnaç, yatırımlarda insanların isminin de yaşatılması gerektiğine değinerek, “Yapılacak olan okulun ismini de Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak Beyin babası Bekir Ilıcak Bey adına yapılması konusunda karara vardık.  Okulumuzun adı Bekir Ilıcak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hizmete girecek” diye konuştu.
 
Rönesans Firması Yozgat İçin Bir Fırsat
Yurtnaç, “Dışardan gelerek ilimizde müteahhitlik hizmetlerini yapan firmalar var. Rönesans Firması da bunun güzel bir örneği.   Rönesans firması bizim ulusal ve uluslararası alanda ülkemizin yüz akı olan bir firma. İlimizde şehir hastanesinin bu firma tarafından yapılması bizim için bir fırsat, bir güzellik. Nihayetinde kurumsal firmalarla çalışmak, burada onların hizmet kalitesini şehre tanıtmak, bundan sonra burada diğer firmalar tarafından yapılacak çalışmalara da bir örnek olması açısından Yozgat için bir fırsat olarak görüyorum” dedi.