Kamp süresince 3 hazırlık karşılaşması yapacak olan kırmızı siyahlı ekip bu mücadelelerden ilkini bugün Hollanda 3.Lig temsilcilerinden Asten ile yapacak.
 
Yoğun bir tempo içerisinde geçen ve teknik direktör Tahir Çopur tarafından her geçen gün daha da ağırlaştırılmış bir kamp programı ile çalışmalara devam eden kırmız siyahlı futbolcular bugün ilk hazırlık maçlarına çıkacak. 
 
Hollanda 3.Lig temsilcilerinden Asten ile yapılacak hazırlık karşılaşmasında en çok merak edilen ise takıma yeni katılan oyuncuların sergileyeceği performans olacak. Sezonun ilk yarısında forvet hattında mücadele eden futbolculardan istediği verimi alamayan kırmızı siyahlı ekipte yeni transfer Babacar Mbaye Diop'un sergileyeceği oyun teknik heyet ve Yozgatspor camiası tarafından da merakla bekliyor. Yozgatspor 1959 FK Asbaşkanı Ahmet Akgün, kamp döneminde yapılacak olan hazırlık karşılaşmalarında teknik heyetin takımda analizler yapacağını ve gerektiği taktire belirlenen bölgelere takviye yapılacağını söyledi. Akgün: "Antalya kampı süresince teknik heyetimiz gerekli analizleri yapacak ve bize bir durum raporu verecek. Takımda eksik görülen mevkiler olursa yönetim olarak bunun giderilmesi için gereken ne varsa yapacağız. Bizim tek hedefimiz Yozgatspor'u hak ettiği yerle taşıyabilmek. Bunun için taraftarımıza ve Yozgat halkına söz verdik. Antalya'dan kamp ile ilgili devamlı bilgi alıyorum. Bilgi veren arkadaşlarım yoğun bir yağışın olduğunu fakat buna rağmen takımımızın çalışmalarına aralıksız ve yoğun bir tempo devam ettiğini öğrendim. Kampın bitişi ile futbolcularımıza 2 günlük izin vereceğiz. Bu izin süresi dolduktan sonra kendi tesislerimizde toplanarak ikinci yarının ilk karşılaşması olan Kazan Belediyespor mücadelesi için antrenmanlarımız devam edecek ve inşallah sezona iyi başladığımız gibi 2'nci yarıya da iyi bir başlangıç yapacağız." dedi.
 
Takım içerisinde tatlı bir rekabet oluştuğunu ve bunun çok sevindirici olduğunu dile getiren teknik direktör Tahir Çopur, zorlu bir maratonun ikinci yarısına hazırlandıklarını, çok zor karşılaşmaların sezonun ikinci yarısında kendilerini beklediklerini ama Yozgatspor'un tek hedefinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Çopur: "Kamp çalışmalarımız çok yoğun bir program içeriyor. Zorlu bir maratona hazırlanıyoruz. Fizik ve kondisyon olarak çok üst seviyelere ulaşmamız gerekiyor ki sezon sonunda hedefimize ulaşalım. Oyuncularımızın antrenmanlarda gösterdikleri hırs ve mücadele beni çok mutlu etti. Adeta takım içerisinde bir forma savaşı var. İlk hazırlık karşılaşmasını bugün yapacağız eğer antrenmanlarda gösterdikleri hırs ve azim sahaya da yansırsa bu bizi çok daha mutlu edecek. Hazırlık karşılaşmalarında yapacağımız analiz ve değerlendirmeler sonrasında takıma takviye yapıp yapmayacağımıza da karar vereceğiz. Takıma yeni katılan transferlerimizin uyum konusunda çok yabancılık çekmediklerini gözlemledik. Bunun sebebini ise bizim sezon başında bir takım değil aile olmak için yaptığımız çalışmalara bağlıyorum." dedi.
Kaynak: Yozgatsporluyuz