İlçeler Arası Çapraz Tütün Denetimi Gerçekleştirildi

Tütün ve Tütün Mamullerinin tüketilmesinin önlenmesi amacıyla il genelinde ilçeler arası eş zamanlı çapraz tütün denetimi gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 09 Şubat 2017, Perşembe günü, saat: 14:01

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü, Tütün ve Tütün Ürünleri ile mücadelenin daha etkin bir şekilde yürütülmesinin sağlanması, kapalı mekanlarda Tütün ve Tütün Mamullerinin tüketilmesinin önlenmesi amacıyla, il genelinde, ilçeler arası eş zamanlı çapraz tütün denetimi yaptı.
 
İl genelinde Halk Sağlığı Müdürlüğünün 17 denetim ekibinin katılımıyla gerçekleştirilen faaliyetlerde özellikle ikram sektöründe hizmet veren işletmeler ile eğlence hizmeti veren toplam 752 işletme denetlendi. 
 
Denetimler esnasında halk sağlığı müdürlüğü ekipleri tarafından ziyaret edilen işletmelere 4207 sayılı Kanun uygulamaları hakkında bilgilendirme yapılarak işletmelerde bulunması gereken afişlerin dağıtımı gerçekleştirildi. 

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 4207 sayılı Kanun Uygulamaları kapsamında Tütün ve Tütün Ürünleri ile daha başarılı bir şekilde mücadele edebilmek amacıyla denetimler kapsamında bu tarz uygulamalar devam edeceği belirtildi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki