İl Jandarma Komutanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından tahsis edilen alana 840 adet çam fidanı dikimi yaparak hatıra ormanı oluşturdu.

Alaca yolu üzerinde bulunan 30 dönümlük alana, Vali Kemal Yurtnaç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ve çok sayıda askeri personel tarafından 840 adet fidan dikimi yapıldı. 
 
İl Jandarma Komutanlığı Hatıra Ormanı adı verilen alana fidanlar dikildikten sonra can suyu verildi.

Fidan dikimi sonrası açıklamada bulunan Vali Kemal Yurtnaç, "Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Hatıra Ormanı yapıyoruz. Fidan dikim mevsimi geldi. Yozgat’ın çamlık gibi güzel bir ormanı var ama karşısında ki Nohutlu Tepesi çıplak. Dolayısıyla Yozgat'ın çıplak tepelerini ağaçlandıracağız. Çölleşen dünyamızı bulunduğumuz yerden başlayarak yeşillendireceğiz. Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığımız, 840 tane çam fidanı dikiyor. Burası da koruma altına alınacak. Her kurum kendi adına ormanlar oluşturacak ve Yozgat'ı daha yeşil hale getireceğiz” dedi.
 
Geçtiğimiz yıl Yozgat’ta 1 milyon fidan dikimi yapıldığını hatırlatan Vali Yurtnaç, bu yıl da yine 1 milyon fidan dikimi yapmayı hedeflediklerini, bu sayıyı her sene artırarak Yozgat’ı daha yeşil bir il yapacaklarını sözlerine ekledi.