İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Yozgat İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı Birinci Olağan Toplantısı, Vali Abdulkadir Yazıcı başkanlığında gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:40

Toplantıya Vali Abdulkadir Yazıcı’nın yanı sıra Vali Yardımcıları Can Aksoy ve Gökhan İkitemur, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, İŞKUR İl Müdürü Nevzat Atak, İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz,  İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve kurul üyeleri katıldı. 

Gündem Maddeleri Görüşüldü 

Toplantı da Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 2014 yılı faaliyetleri ele alındı. İş ve Meslek Danışmanı Abdullah Abdulkadir Karaduman tarafından yapılan sunumda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün faaliyetlerinde olan Danışmanlık Faaliyetleri, Aktif İşgücü Programları, İşsizlik Sigortası, Engelli Teşvikleri, İşgücü Piyasa Araştırması, 2015 yılında Açılması Planlanan ve Kurul Onayına Sunulan Kurslar ve 2015 yılı Engelli Hibe Başvuruları gibi başlıkları kapsayan konular anlatıldı.

Toplantı da daha sonra diğer gündem maddeleri olan 2015 yılı Eğitim Planı ve Yürütme Kurulunun oluşturulması ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda açılacak alan ve dallar görüşüldü. 

Yozgat’ın Kalkınması Konusunda Hepimizin Çalışması Gerekiyor

Toplantının  ilimiz istihdam politikalarını belirlemek için önemli olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Toplantının ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.  Özellikle kanun koyucunun bu toplantıları belirlerken murat ettiği bir amaç vardır. Biz bu kurulları amacına uygun ve ilimizin yararına nasıl daha güzel çalıştırabileceğiz, bunun çabası içerisinde olmamız gerekiyor. Herkes elinden gelen gayreti göstermek zorunda. Sadece bir şekli unsuru tamamlama değil de ciddi manada Yozgat’ın kalkınması konusunda hepimizin çalışması ve uğraşması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Tam Donanımlı Bir Meslek Lisesi Yapılacak 

Özellikle ilimizde yaşanan kalifiye eleman bulma noktasındaki sıkıntıya değinen Vali Yazıcı,"Nasip olursa önümüzde ki günlerde özellikle sanayinin, ticaretin istediği elemanları yetiştirecek kapasitede ve genişlikte büyük bir okulu bir hayırsever yapabileceğini söyledi. Araç sahipleri araçlarının bakımını bile burada yaptıramıyorlar. Gerek bu noktada gerek organize sanayinin aradığı ve istediği kalifiye elemanın yetişmesi sağlanacak. Bir aksilik olmazsa merkezde büyük bir arsa takası suretiyle inşallah bütün birim ve bölümleriyle olacak şekilde okulun temeli bu sene atılır" dedi.

İşverenlerimize Teşekkür Ediyorum

Yozgat’ta istihdam sağlayan, eleman çalıştıran iş adamlarına, sanayicilere ve esnafa teşekkür eden Vali Yazıcı,"Hepimiz Yozgat sınırları içerisinde hayatımızı idame ettiren insanlarız ve bu memlekete borcumuz var. Özellikle Yozgat il merkezinin insanlara yeter tarzda bir il havasına bürünmesi için yoğun çalışmamız var. İlçelerimizdeki ve köylerimizdeki hizmetler noktasında da ciddi ilerlemeler olduğunu düşünüyorum. Sadece devletin son iki sene içerisinde Yozgat’a yağdırdığı, planladığı ve başlattığı işlerin bitmesi halinde de büyük bir ilerleme teşkil edecek.En zor olanı sizler yapıyorsunuz. Ben özellikle kamu kurumları dahil olmak üzere en fedakar ve zor işi sizlerin yaptığını düşünüyorum. Devleti ayakta tutan birinci manada sizlersiniz. Sizlerin vergisi ile kamunun çarkı dönüyor" şeklinde ifade etti. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki