İl Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yozgat İl Değerlendirme Toplantısı Vali Abdulkadir Yazıcı başkanlığında valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 20 Ağustos 2015, Perşembe günü, saat: 23:02

Yozgat İl Değerlendirme Toplantısı Vali Abdulkadir Yazıcı başkanlığında valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya 22 kurum müdürlerinin yanı sıra Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer’de eşlik etti.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Abdulkadir Yazıcı, ‘Bugün daire müdürlerimizle 2015 yılını değerlendirmek istedik.  5442 sayılı kanunun vali ve kaymakamlara verdiği yetki neticesinde yıl içerisinde daire müdürleriyle,  il daire şube başkanlarıyla yapılması uygun görülen toplantılardan birisini biraz da geniş katılımlı bir şekilde icra ediyoruz. Kamu kurumlarının birim amirlerinin problemlerini dinlemek ve yaptıklarını öğrenme noktasında Yozgat siyasetinin önde gelen isimleri de bu toplantıda yer almak istediler.  Daire Müdürlerimiz bugün Yozgat için ne yapmak, hangi projeyi uygulamak istiyorsa anlatmalı, Yozgat’a katkı sunmalarını istiyoruz. Toplantımız inşallah Yozgat’ımıza hayırlar getirir’ diye konuştu.

Yozgat Her Şeyin En İyisine Layık
Yozgat insanının her şeyin en iyisine layık olduğuna değinen Vali Yazıcı, “Taşıyla, toprağıyla, insanıyla, hedefiyle bu memlekete; en çok vatansever yetiştiren, bayrağını seven, devletini seven, milletini seven insanlar yetiştiren bir yer olarak Yozgat’ta bir daha farklı şekilde çalışmak durumundayız. Yozgat’ın bu halini ve bu özelliğini daha farklı değerlendirme durumundayız. Eğer bizler Yozgat için söylüyorum, bu huzur ve güven içerisinde bizler çalışmayacaksak, elimizi taşın altına koymayacaksak, terimizi akıtmayacaksak bu hepimiz için bir vebaldir.  Bizler ilimizin, sosyal hayatın değişmesi, ekonomisinin güçlenmesi noktasında hepimiz elimizden geleni yapmalıyız” dedi. 

Önümüzde ki Dönemlerde Daha Güzel Hizmetler Vermeliyiz
Bu memleketin yöneticisi ve idarecisi bizleriz diyen Vali Abdulkadir Yazıcı “Bu güzel memleketi siyaseten yönetenler, idareten yönetenler, atanmışlar ve seçilmişler olarak bizler idare diyoruz. İnşallah önümüzde ki dönemleri daha canlı, daha sıkı ve daha hareketli bir şekilde hızlı bir hizmet temposuyla hizmet etmemiz gerekiyor” dedi.
 
Halka Hizmet Anlayışının Bürokraside de Hâkim Olmasını İstiyoruz
Milletvekilleri adına konuşan Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, ‘Yozgat’ın projelerinde, gelişiminde, dönüşümünde biz siyasiler kadar bürokratların önemi büyük. Projelerin takibinde, doğru iş ve işlemlerin yapılmasında, otokontrolün sağlanmasında, işlerin hızlılıkla sürdürülmesinde bürokrasinin hızlılığına ve çalışkanlılığına büyük ihtiyaç vardır. Hantal bir bürokrasi anlayışı ve yine halka hizmeti benimsemeyen bir bürokrat anlayışı ilimize bir fayda getirmeyecektir. Bizler siyasi anlayışımızda nasıl ki parolamız halka hizmetse bu anlayışın bürokraside de hâkim olmasını isteriz. Yapılan binalar ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsun idareciler tarafından içi doldurulmazsa, halkın en iyi şekilde faydalanmasına vesile kılınmazsa hiçbir şey ifade etmeyecektir. Sizlerden proje istiyoruz ve bizlerde basının önünde bu projelerin hayata geçirilmesi hususunda gayret göstereceğimize söz veriyoruz” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda 22 daire müdürü tek tek yaptıkları çalışmaları hakkında bilgiler verip taleplerini iletti.

Etiketler: yozgat   abdulkadir yazıcı   toplantı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki