Boğazlıyan Calapverdi Ortaokulu, Yozgat Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen masa tenisi turnuvasında yıldızlar kategorisinde gösterdikleri başarılı mücadele sonucu il birincisi oldu.

Boğazlıyan Calapverdi Ortaokulu, 15-16-17 Mart tarihlerinde Yozgat'ı temsil etmek üzere Ordu'nun, Perşembe İlçesinde düzenlenecek olan turnuvalara katılacaklar. 

Şampiyon okulu makamında ağırlayan Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş öğrencileri tek tek tebrik ettikten sonra, "Sevgili öğrenciler öncelikle hepiniz Şampiyon olmanızın yanında, spor dalıyla da uğraştığınız için kutluyorum. Biliyorsunuz ki spor insan yaşamı için hayatın vazgeçilmez bir öğesi olduğu gibi aynı zamanda aktif, üretken ve kaliteli bir yaşam sağlamanın yanında insanları hastalıklardan da korur.

Asla ama asla umudunuzu yitirmeyin. Azminiz her zaman  yüksek seviyelerde olsun. Eğer başarı örneği istiyorsanız uzakta aramanıza gerek yok hepinizin bildiği Yozgatlı Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp’i örnek alabilirsiniz. Biz istiyoruz ki Yozgat’tan nice Rıza Kayaalp'ler çıksın.Bu konuda da çok ümitliyiz çünkü sizin gibi azimli ve başarılı gençlere çok güveniyoruz.

Şampiyon olmak çok güzel bir duygudur ve bu duyguyu katlayıp daha başarılı olmanızı temenni ediyorum.İlimizi temsil etmek için bölge şampiyonasına gittiğinizde de aynı başarıları bekliyor ilimizi başarıyla temsil edeceğinize inanıyorum. Bundan sonraki müsabakalarınızda başarılar diliyorum." dedi.