İHL mesleki çalışmaları değerlendirildi

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Anadolu İmam Hatip Liseleri mesleki çalışmaları değerlendirildi.
Yayınlanma tarihi: 29 Haziran 2015, Pazartesi günü, saat: 06:10

Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Anadolu İmam Hatip Liseleri, İmam Hatip Ortaokulları öğretmenleri ile tüm okullardaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri katıldı. Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Din Kültürü öğretmenlerinin öğrencilerin üzerinde hayatları boyunca önemli bir etki oluşturduğunu söyledi. Kuş, öğrencinin performansının arttırılmasının öğretmenin performansını arttırmaktan geçtiğine vurgu yaparak, ''Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimiz yaşamımızda modeldir ve onlar insan yaşamında hiç unutulmayan, iz bırakan değerlerdir. Bu nedenle öğretmelerimizin eğitimini çok önemsiyor ve kişisel gelişimlerinde kat ettikleri yola kısmen de olsa katkı vermek istiyoruz. Oturuşlarıyla, kalkışlarıyla, konuşmalarıyla öğrencilerimizin yaşamlarında model oldukları gibi öğrencilerimizin ailesine de model oluyorlar. Bu branşta görev alan öğretmenlerimizi çok önemsiyor ve okuldaki moral ve motivasyonlarına da çok önem veriyoruz'' dedi.

Toplantıda, eğitim konularında derslerin öğretiminde kullanılan özel öğretim yöntemi, teknik ve metotları veya örnek ders işlenişi, müfredatın/programının ve kitabın işlenişi, ortak konularda bilgi ve tecrübe paylaşımı, öğretiminde karşılaşılan temel sorunlar ve çözüm önerileri, öğretiminde materyal kullanımı, paylaşımı ve değerlendirilmesi, verimliliği arttırmak için okul ve çevre imkanlarının kullanılması gibi konular ele alınıp, değerlendirildi. Seminerlere Yozgat İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İrfan Göktaş, Doç. Dr. Hilmi Süngü, Yrd. Doç. Dr. Tufan Aytaç, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sağlam, Doç. Dr. Emine Babaoğlan Çelik, Doç. Dr. Mustafa Başaran, Yrd. Doç . Filiz Akat, Yrd. Doç. Gürsel Güler, Yrd. Doç. Dilşat Peker Ünal, Yrd. Doç. Tufan Aytaç konuşmacı olarak katıldı. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki