Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Sorgun Termal Otel’de gazi ve şehit aileleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.
 
25 gazi ve şehit ailesinin katıldığı yemeğe Vali Kemal Yurtnaç’a İl Jandarma Komutanı Selçuk Yıldırım, Sorgun Kaymakam Vekili Yasin Özcan, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar eşlik etti.
 
Şehit polis memuru Mücahit Erbaş’ın babası Ali Erbaş’ın yemek duasının ardından konuşan Vali Yurtnaç, birlik beraberlik mesajı vererek, terörün çok kısa sürede biteceğinin altını çizdi. Vali Yurtnaç, “Ramazan ayı vesilesiyle ilçelerimizde ve il merkezinde düzenlenen gazi ve şehit ailelerimize düzenlenen iftarlarımızın hepsine de katılmaya gayret ediyorum. Zira şehitlerimiz canlarını vermiş, gazilerimiz uzuvlarını kaybetmiş, bu vatana millete kendilerini feda etmişler. Dolayısıyla bizler için sizler çok önemli ve değerlisiniz. Terör 30 seneden beri canımızı yakıyor. Bu bir kardeş kavgası. Ümit ediyorum ki bu terörün içerisinde olanlara Allah akıl fikir verir. Terör çok kısa zaman içerisinde bitecek. Devletimiz yurt içinde ve yurt dışında bunların tüm odaklarıyla anladıkları dilden konuşmaya başladı artık” dedi.
 
Yurtnaç, “Ben şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum.  Bize düşen bu şehit ve gazilerimizin çocuklarına, bize bıraktıklarına sahip çıkmaktır. Allaha şükür devletimizin, hükümetimizin gücü kuvveti her şeyi yerindedir. Bizlere düşen insani olarak sizlerin yanında olmaktır” şeklinde konuştu.