Hz. Aişe Kursunun Temeli Dualarla Atıldı

Sarıkaya İlçesi, Beyazıt Mahallesi'nde Diyanet Vakfı Sarıkaya Şubesi ve Hz. Aişe Yatılı Kız Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan 86 yataklı kursun temel atma tören dualarla, kurban kesilerek gerçekleştirildi.
Yayınlanma tarihi: 08 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 02:32

Sarıkaya İlçesinde arsası hayırsever bir kadın tarafından bağışlanan ve maddi yardımlarla da destek verdiği Hz. Aişe Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun temel atma törenine ilçe halkı yoğun bir ilgi gösterdi.

Törene, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Belediye Başkan Vekili Halil İbrahim Yıldız, Cumhuriyet Savcısı Musa Erdem Altınhalka,  Emniyet Müdürü Fatih Çetin, Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Güven, Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Yeleğen, İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, daire amirleri, kurum müdürleri, imamlar, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kuran tilavetinin gerçekleşmesinin ardından Sarıkaya İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, bir konuşma yaptı. Kur’an-ı bilmenin, okumanın ve okutmanın çok önemli olduğunu ifade eden Kayar, Kur’an ilimlerinin en güzelinin, en hayırlısının hafızlık olduğunu belirtti. Kayar, konuşmasına şöyle devam etti: “Hafız, yürüyen Kur’an’dır, canlı Kur’an’dır. Her yerde okur, anının ilmine hakimdir, sahiptir ve Kur’an’ın yaşayan bir örneğidir. Bundan dolayı biz de bu ilçemizde müftülüğümüzün bir hafızlık Kur’an eğitim kursu olsun diye bir ihtiyaç olarak bunu tespit ettik ve çalışmalarımızı başlattık. Hamdolsun bu projemizi bugün temel atma aşamasına getirdik. Sarıkayalılar da bizlere büyük destek verdiler bu proje için. Bu arsamızı bize bağışlayan hanım teyzemize de teşekkür ediyor, Allah ondan razı olsun diyoruz. Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum, konuyu arz edince kendisi bize çok büyük destekte bulundu. Belediye Başkanımıza ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. O da bize çeşitli araç ve gereçler konusunda destek oldu ve desteklerini hiç esirgemedi. Esnaflarımız da bizleri geri çevirmiyor ve hayırlarını yapıyorlar. Allah herkesten razı olsun, kursumuz ilçemize hayırlar getirsin.”  dedi.

Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan da temel atma töreninde bir konuşma yaptı. Kaymakam Özcan, konuşmasında, gerçekten imanlı nesillerin yetişmesi için, ilerleyen zamanlarda İslam dininin devamını sağlayacak hafızların yetişmesi için bu gibi müesseselerin önemli olduğunu ve bu işe ön ayak olan ilçe Müftüsü Necmettin Kayar’a teşekkür eden Kaymakam Özcan, şunları kaydetti: “Allah, müftümüzün başlatmış olduğu bu projeyi sonuna kadar getirmeyi hepimize nasip eylesin. İnşallah ömrümüz yeterse bu başlayan proje bittiğinde hep birlikte dualarla açılışını yaparız. Bu açılıştan sonra da hafızlarımızın mezuniyetini hep beraber görürüz inşallah. Bu hizmetlerde emeği geçen, buraları vakfeden, buraları hibe eden, bağışlayan, bu vatandaşlarımıza, Müslüman kardeşlerimizden Allah razı olsun. Onların isimlerini tek tek zikretmeye gerek yok. Onların isimleri melekler tarafından ahrette zikrediliyor ve sevapları da yazılıyordur. Bundan sonra da bu hayra katkıda bulunacak diğer vatandaşlarımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Kursumuz ilçemize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

Konuşmaların ardından kurban kesilerek ve dua edilerek tören sona erdi.

Proje maliyeti 2 Milyon TL. olan 86 kişilik yatılı kız Kur’an kursunda, bayan hafızlar yetiştirilecek. Kur’an kursunun, spor salonu, konferans salonu, çamaşırhanesi, mutfağı, yemekhane, revir, mescid, kütüphane, kantin, dinlenme salonu ve abdest alma bölümleri mevcut olacak.

Etiketler: kız   kur'an kursu   sarıkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki