Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Özgür Yılmaz tarafından Alparslan Türkeş Huzurevindeki yaşlılara, ağız-diş sağlığı, protez bakımı, protez kullanımı, protez nasıl temizlenir ve beslenmede dikkat edilmesi gereken hususlar gibi konularda eğitim verildi. Eğitim sonrası yaşlılara diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı.

Sosyal proje kapsamında huzurevi ve okullarda eğitim verdiklerini belirten Diş Hekimi Özgür Yılmaz, eğitim sonrası yaşlılarla sohber etti. Memnuniyetlerini dile getiren yaşlılar, yaptıkları espirilerle, neşeli halleri gözlerden kaçmadı. 

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca ise yaptığı açıklama şunları söyledi; “Yaşlılarımız geçmişten günümüze uzanan ve geleceğimizi aydınlatacak olan ışık kaynaklarımızdır. Şunu da unutmayalım ki her fert bir gün yaşlanacaktır. Yapmış olduğumuz sosyal proje kapsamında huzurevinde kalan yaşlılarımıza ağız-diş sağlığı, protez kullananlar içinse dikkat etmeleri gereken konularla eğitim verdik. Belirli periyotlarla huzurevine eğitim ziyaretlerimiz devam edecek“ dedi.