Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ve Eşi Beyza Karacabey, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Yozgat Alparslan Türkeş Huzurevinde kalan yaşlıları makamında misafir etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, il yöneticilerinin her fırsatta huzurevini ziyaret ederek burada kalan yaşlılarla yakından ilgilendiğini, bu gün ise bir değişiklik yaparak yaşlılarla birlikte il yöneticilerini ziyaret ettiklerini söyledi. Neşeli ayrıca Bozok Üniversitesi ailesinin huzurevlerine düzenli olarak gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Yaşlılara saygısı olmayan toplumun geleceğinin olmayacağını belirten Rektör Karacabey “Kültürümüzde her daim büyüklerimize hürmet gösterilmiş, yaşlılarımız ata sayılmış, kan bağı olmasa da baba, ana mevkiine konulmuşlardır. Yaşlı olmak başlıca hürmet vesilesidir. Onlara saygı ve sevgi göstermek için başka bir hususa gerek yoktur" dedi.

Yaşlıların 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftasını kutlayan Rektör Karacabey, huzurevi sakinlerinin bundan sonraki hayatlarını sağlıklı, sıhhatli bir şekilde sürdürmeleri temennisinde bulunarak, çeşitli hediyeler takdim etti.