Hükümlülere stres eğitimi

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, denetimli serbestlik altındaki hükümlülerin topluma adaptasyonu amacıyla stres eğitimi verdi.
Yayınlanma tarihi: 20 Ağustos 2015, Perşembe günü, saat: 10:00

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Yozgat Adalet Sarayı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Ceza İnfaz Kurumunda mahkeme kararıyla salıverilen denetimli serbestlik altındaki hükümlülerin topluma adaptasyonu konusunda Yozgat Adalet Sarayı Serbestlik Müdürlüğü eğitim salonunda “Stresle Başa Çıkma” eğitimi Kamu Hastaneleri Birliği Sosyal Hizmet Uzmanı Güner Şeb tarafından verildi.

Adliye Sarayı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerine çok sayıda hükümlü katılırken, eğitimde; günlük hayatta sıklıkla içinde bulunulan çatışma durumunu, kişiler arası farklılıklar ve yaşanan uyuşmazlıklar, bunların meydana getirdiği anlaşmazlıklar anlatıldı.

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekteri Op. Dr. İsmail Kurca; “Çatışma çözümünde kaçınma stratejisi izleyerek sorunun çözümünü ertelemek de bazı olumsuz sonuçlar doğurur. İyi niyetiniz suistimal edilebilir, kızgınlık artar. Olumsuz duygular birikmeye başlar, öfke patlamaları yaşanabilir, duygular ve kızgınlıklar başka kişilere yöneltilebilir. Sağlık çalışanları, sadece sağlık alanında değil birçok alanda da çalışmalar yaparak, insan sağlığının bedenen değil, ruhen de iyilik hali olduğu mesajını her zaman vermeye devam edecektir” dedi.         

Etiketler: stres   hükümlü   eğitim   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki