Çinli telefon üreticisi Huawei'nin bu ay içerisinde Mate serisinin devamı olan Huawei Mate 8 modelini tanıtması bekleniyor. Şimdiye kadar telefonun tasarımına  ait sızıntılar olmuştu ancak, kılıflardan dolayı kullanılan malzeme belli değildi.

Yeni sızdırılan görsellerde Huawei Mate 8'in metal kasa ile geleceği görülüyor. Telefonun arka kısmında bulunan kameranın altında da parmak izi tarayıcı özelliği yer alıyor. Yayınlanan görsellere göre Huawei tarafından üretilen Google Nexus 6P gibi cihazın alt kısmında çift hoparlör ortasında bir microUSB portu yer alabilir.

Huawei Mate 8 teknik özellikleri

Genel olarak akıllı telefon oldukça ince görünüyor.  Mate 8'in geçen yıl yayımlanan ve 1080 x 1920 piksel  6-inç ekrana sahip olan Mate7 gibi çok büyük bir cihaz olması bekleniyor. Diğer özellikler arasında sekiz çekirdekli Kirin 950 işlemci, 16 MP veya 13 MP arka kamera, 8 MP ön kamera ve hızlı şarj yer alabilir. Mate 8'in iki varyantı olacağı söyleniyor. Bu versiyonların 3 GB RAM ile 32 GB depolama alanı ve 4 GB RAM ile 64 GB depolama alanına sahip olacağı iddia ediliyor.

Huawei Mate 8 çıkış tarihi

Huawei Mate 8'in 26 Kasım tarihinde tanıtılması bekleniyor.

Huawei Mate 8 fiyatı

Telefonun 4GB birimi için 3899 CNY (610 $), 3GB RAM varyantı için ise 3299 CNY (520 $) fiyat etiketi olacağı söyleniyor.