HTC Çin'deki fabrikasını satabilir

Gelen haberler HTC'nin Çinli bir şirketle görüşme halinde olduğu yönünde.
Yayınlanma tarihi: 19 Ağustos 2015, Çarşamba günü, saat: 11:07

HTC'nin mali anlamda kötü günler geçirdiği malum. Hatta Tayvanlı üretici uzun süredir bir türlü beklenen atılımı gerçekleştirmedi. Başarısız geçen son çeyrekle birlikte şirket işten çıkarmalara da başlayacak ve işgücünü yaklaşık %15 (2.250 kişi) oranında azaltacak. Dünya genelinde operasyon giderlerini de önemli ölçüde azaltmayı planlayan HTC kaynak oluşturmak adına Çin'deki üretim fabrikasını satışa çıkarabilir. 

Çin'de yayın yapan Next Magazine dergisinde yer alan habere göre HTC Şangay Pudong bölgesinde yer alan 146.677 metrekarelik bir alana sahip üretim tesisini ismi henüz açıklanmayan Çinli bir şirkete satmak için görüşmelere başladı.

2009 yılında 32.3 milyon dolar yatırımla hizmete başlayan fabrika HTC'nin Çin pazarındaki potansiyelini artırmaya yönelik önemli bir atılımdı. Ancak şirket tüm dünyada olduğu gibi Çin'de de diğer üreticilerle rekabet edecek seviyeye ulaşamadı.

Fabrikanın satışına yönelik HTC cephesinden henüz bir açıklama gelmedi, fakat Tayvanlı üretici maliyetleri azaltmak adına benzer satış işlemleri gerçekleştirebilir.  

HTC Çin'deki fabrikasını satabilir
 

Etiketler: HTC   Çin   fabrikasını   satabilir  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki