Hizmette Var, Dürüst İnsanlar İçin Huzur Da

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, ilçede yayınlanan bir yerel gazetede yayınlanan 'Hizmette yok, Huzurda yok' isimli habere cevap verdi.
Yayınlanma tarihi: 14 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 10:05

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, "Ak Parti Boğazlıyan Belediyesini insanları korkutarak değil, Boğazlıyan halkının teveccühü, Ak Parti'ye ve şahsıma duyduğu güvenle almıştır. Çünkü Boğazlıyan'ı on yıldır yöneten CHP'nin başarısız yönetim anlayışı ve tembelliğinden bıktığı için 30 Mart'ta Boğazlıyan Ak Partiyi tercih etmiştir" dedi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Başkan Erdal, bu yazıya ve bu açıklamayı yapanlara cevap verme derdinde olmadıklarını ama Boğazlıyan Kamuoyunun da bazı konularda bilgilendirilmesi ihtiyacı olduğuna inandıklarını söyledi.

Başkan Erdal, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.
Konuyla ilgili açıklama Ak Parti Boğazlıyan İlçe Teşkilatı 'Ak Bülten' isimli Sosyal medya sitesi üzerinden nefis bir cevap vermiştir. Ve herkesin kulağına küpe olması gereken bir sözle yazıyı bitirmiştir. "Hizmette var, dürüst insanlar için huzur da var."

Ak Parti Boğazlıyan Belediyesini insanları korkutarak değil, Boğazlıyan halkının teveccühü, Ak Partiye ve Şahsıma duyduğu güvenle almıştır. Çünkü Boğazlıyan'ı on yıldır yöneten CHP'nin başarısız yönetim anlayışı ve tembelliğinden bıktığı için 30 Mart'ta Boğazlıyan Ak Partiyi tercih etmiştir.

Boğazlıyan Halkı Geçmiş on yılda neyi gördü ve tercihini niye değiştirdiğini kısa bir şekilde şöyle bir hatırlayalım;

Arsaların, Parkların, Salonların, Yandaşlarına nasıl peşkeş çekildiğini gördü. Susuzluğun Ne olduğunu, Çamaşırını Bulaşığını yıkamaya su bulamadığını, Abdest almaya su Bulamadığını gördü. Çöpün alınmadığını, Temizlik işlerinin yürümediğini gördü. Su parasının, emlak parasının bazı insanlardan alınmadığını gördü. Çukurlardan geçilemeyen yolları gördü. İşçisine memuruna maaş ödeyemeyen, memurunu işçisini dilenci durumuna düşüren bir belediyecilik anlayışı gördü. Maaşını yani hakkı olan parasını alabilmek için vatandaşın su ve emlak parasını kendi hesabından düşürmek için vatandaşlara yalvartıldığı bir yönetim anlayışını gördüler.

Tüm Araç gereçlerin öldüm parasına satıldığını gördü, Günü kurtarmak için Mezbahane'deki kantarın bile hurdaya satıldığını gördü. Kırık merdiveni ile iş yapmaya çalışırken merdivenin kırılıp personelin düşüp bacağını kırdığını gördü.

Belediyeye ait lojmanların 1.200-TL'ye kimlere satıldığını gördü. Belediye başkanının oturduğu koltuğun bindiği makam aracının hacizli olduğunu gördü. Boğazlıyan belediyesi hakkında açılan davaların tamamına yakının kaybedilmesine rağmen ödenen ücretleri gördü. Hanımlarımıza, Çocuklarımıza hizmet eden parkların bahçelerin, semt spor sahalarının olmadığını olamayacağını gördü. Kurumsal olmayan muhatap bulunmayan amirin memurun lakayıt olduğu bir belediye yönetimini gördü. 

Projesi kabul edildiği halde yapılamayan modern Mezbahaneyi ve Boğazlıyanlıyı eski ve iğrenç Mezbahaneye mecbur bırakan zihniyeti gördü. Yandaşların partililerin Kaçak yapılarına göz yumulduğunu, Vatandaşa ait Kaldırımın birilerinin dükkanına katılarak gasp edildiğini gördü.

Boğazlıyan'da adı var olmasına rağmen kentsel dönüşümü gerçekleştirme iradesinin CHP de olmadığını gördü. Üç kuruş menfaat uğruna Boğazlıyan'da yaşanan olumsuzlukları yazamayanları gördü. Daha çoğaltacak çok şey var ama Boğazlıyan halkı zaten gördüğü olumsuzluklara dur demek için 30 Mart'ta tercihini bizden yana Ak Parti'den yana gösterdi.

Boğazlıyan'ı geçmiş on yılda kendileri yöneten kendileri değilmiş gibi açıklama yapan İlçe başkanına bu Boğazlıyan Halkı şu soruyu sormaktadır?
Zamanında aklınız neredeydi. Boğazlıyan'da yaşanan onca olumsuzluğa neden zamanında dur demediniz. Neden zamanında sesinizi yükseltmediniz. Ancak Bu haberin, gündem yaratma amacıyla hangi maksatla yazıldığını çok iyi bilmekteyim.

Buradan bizleri provake etmeye çalışanlara sesleniyorum. Belediyeyi zamanında bitirenlere sesleniyorum. Birilerinden üç beş kuruş para alacağımı diye takla atanlara sesleniyorum. Ruhsatsız Kaçak yapı sahiplerine sesleniyorum; Korku ise evet Siz korkun. Babasının ruhsatsız kaçak 2 katlı konutu olan siyasiler siz korkun, Ruhsatsız kaçak ahır yapan siyasiler evet siz korkun, çünkü korkmakta haklısınız. Çünkü artık sıra sizede gelecek.

Sevgili Hemşerilerim Peki Bir yıllık sürede Belediyecilik hizmetimi?
Devraldığımızda ilçemiz köye dönüşmüştü. Allaha şükür hizmet noktasında öyle adımlar atıldı ve atılıyor ki İnşallah  birlikte göreceğiz Boğazlıyan'ın hizmete nasıl kavuşacağını.

Çöp diyordunuz, Temizlik diyordunuz. Çöp varillerinden şikayet ediyordunuz. Allaha şükür bu gün temizliğimiz düzgün yapılıyor. Çöp varilleri Çöp Konteynırları ile değiştiriliyor. 

Bu ilçede park yapılmazmış kim demiş? geldiğimiz günden itibaren park yapımına başladık şu an itibariyle bitmek üzere olan 5 parkımız var. Artık parklar bahçeler salonlar daha düzgün ve daha verimli kullanılmaya başlandı.

İlçede çok büyük ihtiyaç olan umumi wc sorunu ve rezaletini sona erdirdik.

Boğazlıyan da su akmazmış. İnsanlar susuzluktan rezil olurlarmış, Bakın yazında aktı suyumuz şimdi de akıyor. Artık Boğazlıyan'a saniyede 80 Lt su veriliyor. (Bazıları su akmasın diye dua eder oldular) İnşallah Şu anda felç durumunda olan yer altı su şebekesinin değişimi için yapılan çalışmalar son aşamaya gelmiş durumda. Şu şebekesinin projesi tamamlanmak üzere. Su sorununu inşallah kökten çözeceğiz.

Sıcak asfalt ihalemiz Ağustos 2014 yılında yapıldı. Müteahhit işe başlamak için sabırsızlanıyor. Ancak su şebekesinin değişimi için iş tarafımızca bekletiliyor.

İşçimize memurumuza maaşını düzenli ödüyoruz bu da yetmiyor geçmişe yönelik alacaklarınıda ödüyoruz. Hatta yıllar önce emekli olan personelin bile alacağını ödüyoruz.

Boğazlıyan Belediyesi geçmişte arsa satardı. Şimdi Hizmet için arsa satın almaya başladık.

Önceki dönemde yapımı becerilemeyen sadece beton zemini yapılan Mezbahane'yi en modern haliyle tamamlamakta bize nasip oldu.

Ölülerimiz gömdüğümüz mezarlığın bile parasının ödenmemiş olduğunu ve işgal edildiği biliyor muydunuz? Buranın parasını da hak sahiplerine biz ödedik.

Birde birahaneler konusu var. Mağduriyetler var ama konu şu an yargıda olduğu için o konuda daha sonra bilgi vermek durumundayız.

Bizim kavgamız eğri insanlarla, yamuk insanlarla hakkı olmayanı almak isteyen insanlarla. Namuslu dürüst işini doğru yapan insanlarla değil. Boğazlıyan Belediyesi'nde evrakları tam olanın işini dürüst yapmak, isteyenin işi sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır ve yapılacaktır.

Dediğimiz gibi 'Gözleri Görmesede Kulakları duymasa da Boğazlıyan da "Hizmette var, dürüst insanlar için huzur da"

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki