Hizmet İçi Eğitim Programı Düzenlendi

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Yozgat Tapu Kadastro XXII. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Programı Safa Thermal Otel'de yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 12 Kasım 2015, Perşembe günü, saat: 14:48

Hizmet İçi Eğitim programı açılış törenine Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Yozgat Vali Yardımcısı Adnan Daldal, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Abdullah Oğultay, Bölge Müdürü Tamer Taşkıran, bölge müdürlüğüne bağlı tapu ve kadastro müdürlükleri personelleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını Bölge Müdürü Tamer Taşkıran yaptı. Ardından konuşan İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Abdullah Oğultay, bu tür eğitimlerin personel açısından oldukça önemli olduğunu söyleyerek, başarılar diledi.

Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek ise personelin vatandaşa güler yüzlü davranmasının vatandaşlarımızın kuruma ve devlete olan güveninin artmasını sağlayacağını söyledi. Bu kapsamda bu tür eğitim programlarının katkısı büyüktür diyen Şimşek, şunları kaydetti; “Vatandaş memnuniyetinin her geçen gün artması, bu eğitimlerin meyvesi dir. Özellikle tapu müdürlükleri gibi doğrudan yüz yüze vatandaş talepleri karşılandığında, çalışanların vatandaşımızın gözünde devletin aynası gibi olması gerekir. Bu sebeple daha nazik ve güleryüz ile talep sahiplerine hitap etmeleri gerekir. Bu vesile ile sizlere ve tüm çalışma arkadaşlarınıza çalışmalarında kolaylık ve başarılar dilerim."

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan da konuşmasında personellere başarı dileklerini iletti.

Son olarak konuşan Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş ise, “Tapu ve Kadastro, vatandaşların burada göreceği itibar, hizmet ve kaliteye göre, devletge olan güvenin artacağı, devletin vitrini konumunda olan kurumlar arasında bulunmaktır. 168 yıl demek, güçlü bir geçmiş var demek. Köklü bir gelenek var demek. Köklü bir geleneğin, güçlü bir birikimin üzerine bugünün bilişim teknolojisi başta olmak üzere getirdiği avantajları ilave edip daha kaliteli, daha etkili, daha süratli, daha verilmli çok üst düzey tapu hizmetlerinin verilmesini de beraberinde getirmesi demek. Rekabetin olduğu yerde rehavet olmaz anlayışıyla Sorgunumuzdaki kurumlarımızın her biri hizmet kalitesinde birbirinin ilerine geçmek için, bilişim teknolojisinin beraberinde getirdiği avantajları hizmete olumlu yönde yansıtmak için var güçleriyle koşturuyorlar. Kamu hizmetlerinin sunulduğu vatandaşları rahatlatma açısından fevkalade güzel gelişemeler için İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Abdullah Oğultay şahsında ilçemizde hizmet veren Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederim. Bu tür seminerlerin yararlı ve verimli olacağı, gelecekte daha verimli çalışmalara zemin hazırlayacağı, Tapu ve Kadastro teşkilatına önemli katkılarda bulunacağı gerçeğinden hareketle seminerlerin başarılı ve amacına ulaşmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından hediye takdimi yer aldı. Seminerin ikinci bölümde ise, Tapu ve Kadastro Uzmanı Şinan Şığvan “Kurumsal ve Mesleki Etik Davranış Kuralları” konulu, Bölge Müdür Yardımcısı Yılmaz Uzun “Yurt Dışına Yapılacak Tebligatlar” konulu sunumlar yaptılar.

Etiketler: hizmet   eğitim   program   sorgun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki