Yozgat Vali Yardımcısı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Adnan Daldal Başkanlığında İl Genel Meclis Salonunda yapılan seçimlerde 96 köy muhtarından 94'ü ve 5 İl Genel Meclis Üyesi oy kullandı.

Birlik üyeliği için il genel meclis üyelerinden Ali Açıkgöz, Ümit Şahbaz ve Mustafa Erdoğan aday oldu. Yapılan oylama sonunda Ali Açıkgöz 62, Ümit Şahbaz 59, Mustafa Erdoğan 50 oy alırken Ali Açıkgöz ve Ümit Şahbaz ile Aydoğan Köyü Muhtarı İlhan Açıkgöz ve Recepli Köyü Muhtarı İsmail Akdoğan bir yıl süreyle Yozgat Köyler Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliğine seçildi.

Yozgat Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Vali Yardımcısı Adnan Daldal, geçen yıl köylerin altyapısının iyileştirilmesi konusunda çok güzel çalışmalar yaptıklarını belirterek, “İnşallah bu yılda köylerimize en iyi hizmeti sunmaya gayret göstereceğiz. Yapılan hizmetlerde emeği geçen il genel meclisi üyesi ve köy muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Birlik üyeliğine seçilen İl Genel Meclis Üyesi Ali Açıkgöz ve Ümit Şahbaz'da köylere en iyi hizmeti sunmak için gayret göstereceklerini belirterek, kendilerini bu göreve seçene muhtarlara ve il genel meclis üyelerine teşekkür etti.