Hıdırellez Çoşkusu Yaşandı

Yozgat Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinlikle Bahar Bayramı olarak adlandırılan Hıdırellez kutlandı.
Yayınlanma tarihi: 07 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 03:45

Dünyanın en eski bayramlarından biri olan  ve halk arasında baharın başlangıç günü olarak kabul edilen 'Hıdrellez Bahar Bayramı' Çapanoğlu Kentpark'ta düzenlenen etkinliklerle coşku içinde kutlandı.
 
Baharın Müjdecisi Hıdırellez Bayramı
Hıdırellez'in baharın gelişini müjdeleyen, kaynaştırıcı günlerden bir tanesi olduğunu söyleyen  Vali Abdulkadir Yazıcı,"Gelenek ve göreneklerin inançlar doğrultusunda yaşadığı sürece birlik ve beraberlik içerisinde olunacaktır. İnşallah önümüzdeki yıllarda halkın daha fazla katılımı ile Hıdırellez coşkusunun yapımı devam eden spor vadisinde kutlayacağız "dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan da, kültürümüzü gelecek nesillere intikal ettirdikçe, milletimizin daha güçlü olacağına vurgu yaparak, belediye olarak sosyal ve kültürel etkinliklerin içerisinde daha fazla yer almaya başladıklarını, kültürü, sanatı olmayan toplumların diğer alanlarda da başarılı olmalarının sınırlı olduğunun altını çizdi.
 
Yozgat Sanat Tiyatrosu oyuncuları yönetiminde anasınıfı öğrencilerinin dans gösterileri ile başlayan etkinliklerde daha sonra Yozgat Belediyesi Sürmeli Topluluğu Türk Halk Müziği Konseri, Kent Orkestrası Konseri ve Yozgat Belediyesi Sanat Tiyatrosu ekibinin Çocuk Oyunları Gösterisi ile son buldu.

Hıdırellez kutlamalarına  Vali Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan,  Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar,  daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler: hıdırellez   bahar   bayram   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki