İl Özel İdaresi ek binasında gerçekleştirilen törene Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık, araçların verileceği ilçe kaymakamları, İl Genel Meclis Üyeleri ve İl Özel İdare Birim Müdürleri katıldı.
 
İlçelerimize Hayırlı Olsun
Yaklaşık bedeli 1 milyon lira olan, 4 adet üzerine monteli 13+1, 5 metreküp kapasiteli ve hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonları ve çöp konteynırlarının Sorgun, Boğazlıyan, Çekerek ve Şefaatli ilçelerine ayrıca Boğazlıyan ilçesine verilen aracın Yenifakılı; Çekerek ilçesine verilen aracında Aydıncık ilçesine de hizmet vereceğini söyleyen Vali Yazıcı;" Bundan bir müddet önce nüfusu 2 binin altına düşen beldelerimizde belediye teşkilatı kaldırılmıştı. Bizde de 30 civarında beldemiz kapandı. Biz bu kapanan beldelerimizde ki temizlik ihtiyacının giderilebilmesi noktasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından ilimize tahsis edilen 4 adet çöp kamyonunu bağlı oldukları ilçelerin köylere hizmet götürme birliği marifetiyle kullanılmak üzere ilçelerimize tahsis ettik. Kamyonlarımızla birlikte kaymakamlıklarda hizmet birlikleri emrinde ikişer tanede personel görevlendirdik. İnşallah bu araçlarla kapanan belediyelerimiz başta olmak üzere köylerimizin  temizlik ihtiyaçlarını karşılanacaktır."dedi.

Son dönemde yapılan çalışmalarla köylerimizin standardının şehirleri aratmayacak duruma geldiğini söyleyen ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye ilimize hibe ettiği araçlardan dolayı teşekkür eden Vali Yazıcı;"Yozgat, bilindiği gibi sınırları geniş bir ilimiz. Dolayısıyla daha çok sayıda çöp toplama aracına ihtiyacımız oluyordu. Ancak, bu projenin başlaması anlamında tahsis edilen 4 araç önemli bir başlangıçtır. İnşallah bu aldığımız araçlarla Yozgat’ın kırsalı artık daha temiz olacaktır. Bu uygulama güzel bir şekilde yürürse bunu diğer köylerimizde de uygulayacağız, köylerimizde ki temizlik hizmetleri İl Özel İdaresi ve onların ilçede ki teşkilatları tarafından yerine getirilecek. Ben ilimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diyerek konuştu.
 
İl Özel İdaresi Araç Filosu Daha da Güçlenecek
İl Özel İdaresi'nin araç filosunun her geçen gün daha da güçlendiğini söyleyen İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık;" 2005 yılında Köy Hizmetleriyle birleşmemizden bugüne kadar makine parkımızı halkımıza daha iyi hizmet vermek için sürekli geliştirmek ve yenilemek üzere çalışmalar yapıyoruz. O tarihten bugüne kadar özel idare bütçesinden 107 adet makine ve araç gereç alarak hizmete sunduk. Bunların toplam değeri 15 milyon lira. İl Genel Meclisinin verdiği kararla  yine bu yılda 6 buçuk milyon değerinde 10 adet kamyon, 8 adet greyder, 2 adet yükleyici ve 1 adet silindir siparişini verdik. Bu araçlarla filomuz daha da güçlenecek. Amacımız halkımıza daha verimli ve etkin hizmet getirmek. Ben araçlarımızın ilimize ve ülkemize hayırlı olması dileklerimle saygılar sunuyorum "dedi.