Her şeyi Google'a sormayın

Araştırmalara göre, her şeyi Google'dan öğrenebilme ihtimali, kendi bilgi birikimimize olan güvenimizi azaltıyor. Basit olan tüm soruların cevaplarını Google'a sormak yerine kendiniz cevaplayın.
Yayınlanma tarihi: 10 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 09:22

Çocuğunuzun sorduğu soruları cevaplarken yalnızca aklınızı kullanmak yerine daha hızlı bir çözüm için Google'a danışıyorsanız, merak etmeyin yalnız değilsiniz.

Yeni yapılan bir araştırmaya göre insanların çoğu internet bağlantısına sahip olduklarında karşılaştıkları sorularda kendi birikimlerine güvenmekten çekiniyorlar. Bu durum internet bağlantımızın nasıl düşündüğümüzü etkilediğinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

University of Waterloo'da görev yapan Prof. Evan F Risko konuyla ilgili açıklamasında “internetin her yerde hazır bulunması bizi oldukça büyük çapta bilgi ile bağlantılı hale getiriyor. Ve bu bilgi erişilebilir olduğunda insanların çoğu kendi birikimlerine güvenmekten çekiniyorlar” dedi.

Prof. Risko tarafından yönetilen araştırma grubu 100 kişiye “Fransa'nın başkenti neresidir?” gibi basit sorular yönlendirdiler.

Deney grubunda 50 kişiye internet bağlantısı sağlanırken diğer 50 kişinin internet erişimi kısıtlandı. Araştırmadaki dikkat çekici bulgulardan biri, internet bağlantısı olan grubun diğer gruba göre daha çok soruda cevabı bilmediklerini söylemeleri oldu.

Etiketler: Her   şeyi   Google   sormayın  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki