Yozgat’ta İl Sağlık Müdürlüğünün organize ettiği, “Dünya Yürüyüş Günü” dolayısıyla sağlık için “Her Gün 10 Bin Adım” yürüyüşü düzenlendi.

Yozgat Kent Park’ta düzenlenen yürüyüşe, Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de destek verdi. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerin de katıldığı yürüyüşe, sağlık çalışanları ve vatandaşlar da katıldı.

Yürüyüş sonrası katılımcılar halat çekme yarışı yaptılar, ip atladılar. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından elma, su ve Sağlıklı Çocuk Dergisi dağıtıldı.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin yaptığı açıklama ise şunları söyledi; “Bugün Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle toplandık. Kısa bir yürüyüş gerçekleştirdik. Sağlıklı yaşama dikkat çekmek amacıyla yaptığımız bu yürüyüşte özellikle öğrencilerimize genç yaşta bu bilinci aşılamaya çalışıyoruz. Sağlıksız beslenme sebebiyle günümüzde giderek artan obezite sorununun yürüyüşle aşılabileceğini değerlendiriyoruz. Sağlıklı yarınlar için her gün 10 bin adım atmalıyız diyorum. Katılımıyla bize destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.