Bozok Tasarım Organizasyon ve SORGED Sorgun Gençlik Derneği işbirliği ile Yozgat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde engelli vatandaşlara yönelik etkinlikler düzenlendi.

Sorgun Gençlik Derneği Yönetimi Kurulu Başkanı Halil Uğuz, etkinliklere ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Engellilik sadece engellilerin ya da ebeveynlerinin yaşadığı bir sorun değil, sosyal hayatta tüm toplumu yakından ilgilendiren bir konudur. Bu konuda vatandaş olarak ortak bir çalışma yapmamız ve elimizi taşın altına koymamız gerekmektedir.

Kamu, Sivil toplum kuruluşları, Üniversite toplulukları ve gönüllülük üzerine çalışmalar yapan herkesin bu konuda hassas olması, engelli bireylere ilgi, destek ve duyarlı olmaları gerekmektedir.

Bizler yapacağımız güzel çalışmalarla engelli bireylerin iyi yaşam koşullarına kavuşmalarına ve sosyal yaşama dahil olmalarına katkı sağlayabiliriz.

Engellilere yönelik gerçekleştirilecek bütün çalışmalar engellilerimizin yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır.

Katkılarından dolayı Bozok Tasarım Organizasyona Grup Bashca'ya, Yozgat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğüne, Talip İlbaş hocamıza ve SORGED gönüllülerine teşekkür ederiz."