Hepsi yeterli, çivi çakmayalım!..

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan'ın 'Şehirlerarası Otobüs Terminali 10 yıl daha ihtiyacımızı karşılar' şeklindeki manşetini okuyunca içim cız etti.
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2015, Salı günü, saat: 10:40

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan'ın 'Şehirlerarası Otobüs Terminali 10 yıl daha ihtiyacımızı karşılar' şeklindeki manşetini okuyunca içim cız etti. Kendi kendime 'Yeterli görülüyorsa gelecekte 10 yıllık dönemde şehirler arası terminale hiç ihtiyacımız kalmayacak' diye mırıldandım. 

Her ne kadar haberin içeriğini okuduğumda, sıralanan gerekçelere bağlı olarak biraz rahatlamış olsam da, eğer yapılacak hizmet veya yatırım 'Gelecek 10 yıl için yeterli' görülüyorsa, o zaman o yatırım veya hizmet anlamsızdır, gereksizdir. Zira, hizmet veya yatırım tamamlandığında zaten en az bir 2-3 yılı gitmiş olacaktır.

Daha öncede anlatmıştım, tekrarında sakınca yok.
Bozok Stadı'nın kapalı tribün kısmının iyileştirilmesi için temin edilen para ile tribün yıkılıp, yeniden üstelik daha da genişletilerek yapılabilmesi mümkün iken, kolayı tercih ettiler, camekanlı bölümü yapmakla yetindiler. O günlerde buna itiraz ettiğim de, 'Yozgatspor 3'üncü ligde olduğu için bu tesisler bile fazla' yanıtını vermişlerdi. 6 amatör takımın bulunduğu dönemde Yozgat'a yapılan futbol stadının modern hale getirilmesi Yozgatspor'un ligdeki başarısına endekslenmişti. O yıllarda, Yozgatspor'un bulunduğu 3'üncü ligden öteye gitmeyeceğini dolaylı olarak ima edenler, bunu uygulamada da başardılar. Dün Yozgatspor'u bir üst lige layık görmeyenler, taraftarların 3'üncü lige çıkarma hayallerini sömürüyorlar.

Kıssadan hisse...
Demem o ki; terminal binası yeterli görülürse, verilen süre içerisinde terminale hiç ihtiyaç kalmaz. Çünkü, terminale daha fazla yolcu otobüsünün giriş yapması konusunda bir adım atmazsınız, mevcutları da bir bir yok edersiniz...

Seyfi Çelikkaya

Etiketler: seyfi çelikkaya  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki