Aile içi ve kadına yönelik şiddetin çok yönlü sergilendiği tek perdelik ‘Hep Gül Aysel’, tiyatro oyunu Sorgun Belediyesi katkılarıyla İlyas Arslan Tiyatro Salonu’nda sahnelendi.  Sorgunluların yoğun ilgi gösterdiği oyun sonunda, Tiyatro Balans oyuncuları ayakta alkışlandı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, kadına yönelik şiddetin ağır bir insan hakkı ihlali ve ciddi bir toplumsal sorun olduğunu, kültürel, ekonomik ve coğrafi sınır tanımaksızın tüm dünyada varlığını sürdürdüğünü söyledi.

Kadının toplum hayatında büyük öneme sahip olduğunu aktaran Şimşek, "Kadına yönelik şiddet nerede, ne şekilde olursa olsun kabul edilemez. Şiddet, kadının yaşama, kendini güvende hissetme, eğitim, iş ve sosyal hayata katılmasını olumsuz etkileyen bir süreçtir. Sorgun  insanı kadına saygı konusunda her zaman hassas olmuş, ancak bu tür tiyatro gösterileriyle biz toplumumuzda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş da tiyatro ekibine teşekkür ederek, toplumda oluşturmak istedikleri farkındalık için tebrik etti.

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin çok yönlü sergilendiği oyunun sonunda Usta Oyuncu Sefa Zengin, son dönemde ülke genelinde kadına yönelik şiddette yaşanan artışa dikkat çekmek ve bu konuda toplumda farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Zengin, kendilerini davet ederek kültür ve sanata vermiş olduğu destekten dolayı Başkan Şimşek’e ve Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş’a teşekkür etti.

Etkinlik sonunda Tiyatro Balans ekibine çiçek ve Sorgun’a özgü çini hediye edildi.