Sorgun Belediyesi’nin organizesiyle, toplumda kadına şiddete karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla 12 Nisan Salı günü "Hep Gül Aysel" adlı tiyatro oyunuyla izleyiciyle buluşacak.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, kadına yönelik şiddetin ağır bir insan hakkı ihlali ve ciddi bir toplumsal sorun olduğunu, kültürel, ekonomik ve coğrafi sınır tanımaksızın tüm dünyada varlığını sürdürdüğünü belirtti.

Kadının toplum hayatında büyük öneme sahip olduğunu kaydeden Şimşek, kadına yönelik şiddetin ortaya çıkardığı olumsuz sonuçların çok katmanlı olduğunu ifade ederek, kadına yönelik şiddetin her şeyden önce kadının fiziksel, psikolojik, ekonomik ya da cinsel yönden zarar görmesiyle sonuçlandığını dile getirdi.

Şimşek; "Kadına yönelik şiddet nerede, ne şekilde olursa olsun kabul edilemez. Şiddet, kadının yaşama, kendini güvende hissetme, eğitim, iş ve sosyal hayata katılmasını olumsuz etkileyen bir süreçtir. Sorgun  insanı kadına saygı konusunda hassas ancak tiyatro oyunuyla genel olarak toplumumuzda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.

Etkinliğin 12 Nisan 2016 Salı günü, saat 20.00’da İlyas Arslan Tiyatro ve Sinema Salonunda halka açık ve ücretsiz olduğu duyuran Şimşek, tiyatroya herkesi beklediklerini söyledi.

Tiyatro Balans oyuncularının sahne alacağı kadına şiddet ve evlat sevgisinin konu edildiği oyunda, şiddete maruz kalmış kadınların başlarından geçenler anlatılıyor. Utkun Özügül'ün yazdığı oyunu aynı zamanda oyunda sahne alan Yaşar Ayvacı yönetirken, oyunun müzikleri ise Soner Arıca imzası taşıyor. Oyunda Ebru Kahraman, Sefa Zengin, Selim Bayraktar, Ömür Akkan ve Dilara Özçelik de sahne alıyor.