Hemşirelik Kutsal Ve Onurlu Bir Meslektir

Başer, "Hemşirelik; insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir."
Yayınlanma tarihi: 14 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 11:00

Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Hemşireler Haftası sebebiyle bir basın açıklaması yaptı. 

Sağlık; bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan birisi olduğunu ifade eden Milletveli Başer "Bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek gruplarından biri de hemşirelerdir." dedi.

Milletvekili Başer Hemşireler Haftası nedeniyle yayımladığı mesajın devamında şunları kaydetti. "Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik, diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister. Temelinde sevgi ve saygı yatar. 

Hemşire din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışır. Bu nedenle, hemşirelerin, hem eğitim açısından hem de psikolojik, sosyal ve ekonomik açıdan desteklenmesi gereken bir meslek grubu olduğu ortaya çıkmaktadır.

Sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve tedavinin başarıya ulaşmasında etkin bir rol oynayan hemşirelerimiz, birey ve toplum sağlığının korunması, hastaların bilimsel esaslara göre bakımının yapılması konularında verdikleri hizmetlerle, insan sevgisiyle icra edilen kutsal bir mesleğin mensuplarıdır.

Ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeden büyük bir gayret ve özveriyle mesleğini yerine getiren hemşirelerimiz, sağlık sektörünün vazgeçilmez temsilcileridir.                                                                                                                                                                                    

İnsana sevgi, ilgi, hoşgörü ve sabırla hizmet sunan hemşirelik günümüzde, sağlık hizmetleri alanında ağır sorumluluklar üstlenen bir meslek olma özelliğini taşımaktadır.

Hemşirelerimizin, yaptıkları hizmetin ve mesleğin kutsallığı ölçüsünde, insan sevgisiyle dolu olan bu mesleğin sağladığı manevi hazzın, dünyanın hiçbir şeyi ile değişilemeyecek güzellikte olduğuna inanıyorum. 

Büyük fedakarlıklarla bu kutsal mesleklerini yerine getirmekte olan tüm hemşirelerin ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim." 

Etiketler: yusuf başer   ak parti   yozgat   milletvekili  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki