Engelli hibesi ile kurulan tesise Yozgat İş-Kur İl Müdürlüğü olarak İş-Kur logolu karton bardak siparişi verdiklerini söyleyen Atak, “İş-Kur tarafından verilen hibe desteklerin böyle güzel tesislere dönüşmesi fazlasıyla memnun ediyor” dedi.

İş-Kur tarafından finanse edilen kaynakla bir çok engelli vatandaşın kendi işini kurduğunu hatırlatan Atak, ‘Bir Bardak’ markası ile Türkiye pazarına açılan İsmail İşbilen’in sergilediği azim ve gayretin bütün engelli vatandaşlara gösterilebilecek en iyi örneklerden biri olduğunu belirtti. İşbilen’in hazır kalıplar dışına çıkarak kendi tasarımları ile karton bardak üreteceğini öğrendiklerinde ilk siparişi Yozgat İş-Kur İl Müdürlüğü olarak kendilerinin vermek istediklerini söyleyen Atak, “Kurulmasına vesile olduğumuz bir iş yerine her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha hatırlatmak isteyerek İş-Kur logolu bardak siparişi verdik. Bu sayede engelli vatandaşımıza maddi olarak biraz daha yardımımız oldu.” şeklinde konuştu. 

“YOZGAT’TA Kİ ÖZEL İŞ YERLERİ VE KURUMLARI DESTEĞE DAVET EDİYORUM”
‘Bir Bardak’ markasının İş-Kur tarafından finanse edildiğini ve firmanın imalatından 2. yılına girdiğini sözlerine ekleyen Atak, “Bu işyeri İş-Kur tarafından finanse edilen kaynakla kuruldu. İmalathanemizin 2. senesindeyiz. Şuanda bizde İş-Kur İl Müdürlüğü olarak promosyon bardak siparişi verdik. Siparişi vermemizdeki amacımız hem iş yerine destek olmak hem de kendi reklamımızı yapmak. Bu iş yerinin devamlılığı Yozgat’ımız ve bizim için gurur verici. Ben bu açıdan engelli vatandaşımızı tebrik ediyorum. İşverenimiz hevesli, hevesli olmasa bu işi yapmak çok zor. Yozgat’taki diğer işyerlerini ve kurumlarımızı işverenimize yardımcı olmaya davet ediyorum.” dedi. 

SON BAŞVURU TARİHİ 9 ARALIK
Yozgat’ta 50 adet engelli projesinin devam ettiğini belirten Atak, engelli vatandaşların projelerini hazırlayarak 30 bin TL’lik hibe desteğinden faydalanmak için 9 Aralık’a kadar İş-Kur İl Müdürlüğüne başvuru yapabileceklerini hatırlattı. Atak, “İlimizde 50 adet engelli projesi uygulanıyor. Müdürlüğümüze engelli hibesi için 30’a yakın başvuru var. 9 Aralık projeler için son gün. Eğer hala müracaat etmemiş engellilerimiz varsa 9 Aralık’a kadar projelerini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

“FİRMA OLARAK KALİTEDEN ÖDÜN VERMİYORUZ” 
2 yıldır karton bardak ve sticker şeker imalatı yaptıklarını belirten İşbilen, yaptıkları kaliteli üretim sayesinde ‘Bir Bardak’ firması olarak kalite çizgisinden asla ödün vermeyeceklerini söyledi. İşbilen, “Maalesef Ankara ve Kayseri’den memleketimize Çin malı kağıtlarla yapılan ürünler getiriliyor. Kalitesi daha düşük olan ve sağlığı tehdit eden Çin mallarının fiyatı bizim fiyatımızla aynı olmasına rağmen Yozgat’ta bir çok esnaf Çin malını tercih ediyor. Bu duruma bir türlü anlam veremiyorum. Bir örnek vermem gerekirse iş yeri sahibi Yozgatlı olmayan ve Yozgatlı vatandaşlarımızın sıklıkla alış veriş yaptığı bir mağazaya satış yapmak için gittiğimde verdiğim uygun fiyata rağmen aldığım cevap ‘biz Yozgatlı toptancılardan mal alımı yapmıyoruz’ şeklinde oldu. Dışarıdan gelip memleketimizde ticaret yapan insanlar milliyetçilik yapıyor. Ama maalesef biz Yozgatlı esnaflar olarak bu milliyetçiliği gösteremiyoruz.” dedi.