Hediyelik Eşya ve Mesire Yeri Açılıyor

Yozgat Belediyesi Yöresel ürünler satış merkezi ve natif olarak park ve mesire yeri çalışmalarında sona yaklaştı.
Yayınlanma tarihi: 06 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 08:45

Yozgat Belediyesi Yöresel ürünler satış merkezi ve natif olarak park ve mesire yeri çalışmalarında sona yaklaştı. Şehir girişi olan Sarıhacılı Mahallesi’ne kurulan merkezle birlikte yan tarafındaki alanda park olarak düzenlendi. 13 Kasım’da açılacak olan Satış merkezi’nin yoğun ilgi toplaması bekleniyor.

Yozgat’ın yerel ürünlerinin ve hediyelik eşyalarının bulunmadığı ve bunun temininde yaşanan zorlukları dikkate alan Belediye terminal içerisinde ve yol boyunda birer tane yer açmaya karar verdi. Yozgat Belediye Başkanı Dr Kazım Arslan, “Türkiyede birçok şehirlere gittiğimizde o bölgeye ve yöreye ait hediyelik eşya ve anılarla dönüyoruz. Şehrimizde böyle bir şeyin yokluğunu hissettik. Gerek misafirlerimize ikram anlamında gerekse tanıtım ve vizyon anlamında ekliğini hissettik. Şehir merkezindeki terminalimizde ve Sarıhacılı Mahallemizde satış noktaları oluşturduk. Sarıhacılı bölgemizdeki yerde, hem tarihi Yozgat Konaklarını canlandırmak, hemde yozgat’ın yöresel ürünlerini üretimden itibaren Menşi’ni belirten kimlikleriyle satışa sunacağız. Buradaki amacımız kent kimliğini ve vizyonunu kurumsal hale getirmektir.

Buraya gelen vatandaşlarımızın özellikle yaz aylarında gün boyu kalabilecekleri ve piknik yapabilecekleri, misafirlerini ağırlayabilecekleri alan oluşturmaya çalıştık. Sarıhacılı Mahallesinde bulanan parkı yeniden düzenledik” şeklinde konuştu.

Başkan Arslan, “Burasının tüm Yozgatlılar için önemli olduğunu ve sahip çıkacaklarını düşünüyorum. Hem piknik yapmak, hemde alış veriş yapmak için, hemde misafirlerini ağırlamak oluşan mensire yerimize bekliyorum” dedi.

Etiketler: yozgat   belediye   kazım arslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarToplam 2 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Mustafa
06 Kasım 2015, Cuma, 13:31
Yozgat güzelleşecek galiba
Yasin
06 Kasım 2015, Cuma, 11:55
Emeği geçen herkesden Allah razı olsun
haber yazılımı: buki