Akdağmadeni için bu güne kadar yaklaşık 268.000 metre kare yeşil alanı ilçeye kazandıran Akdağmadeni Belediyesi, bu sene de havaların ısınmasıyla birlikte 2 bin adet çeşitli türdeki fidanları toprakla buluşturarak ilçenin doğasına yakışan çalışmalarına devam ediyor.

Yeşile ve ağaca önem veren, tarihiyle beraber ilçenin doğasını da korumak için gerçekleştirilen projelerle, Akdağmadeni'nde köklü değişimler yaşandığını vurgulayan Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, yaptığı açıklama da, "Her yıl gerçekleştirdiğimiz ağaç dikimi ve çevre düzenleme çalışmalarıyla birlikte standartları gün geçtikçe yükseltmeye devam ediyoruz.

Akdağmadeni’nin yeşil dokusunu korumak ve güçlendirmek için büyük çaba harcamaktayız. İlçemizin doğal yapısının bozulmaması ve korunması için yapılan çalışmalar neticesinde Kadıpınarı yolu düzenlemesi, yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları devam etmektedir. Bununla birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçemizde yeşil alanların korunması, çimlendirilmesi çalışmaları aralıksız sürmektedir. 750 adet mavi ladin, toplamda 1250 adet topak akasya, çınar, akça ağaç, kurt bağrı ve çeşitli türdeki çalı türleri’nin dikimiyle ilkbaharı karşıladığımız bu günlerde ilçemize toplamda 2 bin ağaç dikimi yaparak, Akdağmadeni’nin yeşilini geleceğe taşımaya devam ediyoruz" dedi.