Hedef 50.000 Metrekare Parke Yol

Sarıkaya Belediyesi yol yapım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 30 Mayıs 2016, Pazartesi günü, saat: 09:42

Sarıkaya İlçesinde, Belediye tarafından başlatılan ve çeşitli mahallelerinde devam eden yol yapım çalışmaları hava şartları elverişli olması nedeniyle hızlanarak devam ediyor.

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, daha önceleri ara sokaklarında yol yapımına başlanan Battalgazi mahallesinde yapımı planlanan yolların birçoğu tamamlandığını ve hizmete açıldığını belirterek, "Yine aynı mahallede yol yapım çalışmaları genişletilerek devam ediyor. Aynı zamanda ilçemizin hem nüfus olarak hem de yüz ölçümü olarak en büyük mahallesi olan Şekerpınar mahallesinde de yol yapım çalışmalarına başlandı ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerine dönmesiyle birlikte buradan da yol yapım çalışmalarına devam edecek. Şekerpınar mahallesinde ki yol yapım çalışmaları Şekerpınar Camii önünde bulunan yoldan başladı. Şu anda yol üzerinde ki eski taşlar söküldü ve zemin çalışmaları yapılıyor. dedi.

Başkan Açıkel’de çalışmlara ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi. "İlçemizde havaların ısınmasıyla birlikte başladığımız yol yapım çalışmalarında yaklaşık iki ay gibi kısa bir sürede 20.000 metrekare kilit parke taş ile yol yapmış bulunmaktayız. İnşallah bir aksilik olmazsa bu yıl içerisinde ilçemizin çeşitli noktalarında 50.000 metrekare kilit parke taş ile yol yapmayı hedefliyoruz. Sadece yol yapımında değil kanalizasyon ve park yapım çalışmalarında da aynı özveri ile çalışıyoruz. Şu anda çalışmaları devam K. Karabekir ve Kayapınar mahallelerinin kanalizasyon çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Aynı zamanda her iki mahallenin tam ortasında yer alacak şekilde bir çocuk oyun parkı ve aile dinlenme yeri yapıyoruz."

Etiketler: sarıkaya   ömer açıkel   yol   çalışma  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki