Hedef 4 Yılda 30 Bin Öğrenci

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, hedeflerinin 4 yılın sonunda Bozok Üniversitesinde öğrenci sayısını 30 bine ulaştırmak olduğunu söyledi.
Yayınlanma tarihi: 24 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 21:26

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Osman Hakan Kiracı ve üyeleri, geçtiğimiz ay içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bozok Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Salih Karacabey’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette gazeteciler ile bir süre sohbet eden Rektör Karacabey, 4 yıllık hedeflerinde Tıp Fakültesi’nin hizmete açılması ve öğrencilerinin buradan mezun olması olduğunu belirterek, “İletişim Fakültesi’nin önümüzdeki yıl binasının yapılarak 2017-2018 yılında öğrenci alınması sağlanacak. Yine Turizm Fakültesi faaliyete geçmiş ve öğrencisini almış ve binasına da kavuşmuş olacak. Arkeoloji bölümü akademik personeline kavuşmuş olacak ve inşallah Yozgat’ın tarihini araştırmak, Yozgat’ın tarihini de Bozok Üniversitesi yazacak. Hedefimiz 4 yılsonunda üniversitemizdeki öğrenci sayımızı 30 bine çıkarmaktır. Bu yıl 2 bin öğrenci mezun ettik ve inşallah 4 bin öğrencimiz gelecek ve öğrenci sayımız 15 bine ulaşacaktır.” dedi.

Tıp Fakültesi’nin Yozgat ve çevresi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Karacabey, “Tıp Fakültesi konusunda ikinci bir hedefimiz düşüncemiz, Sarıkaya ve Sorgun ilçelerimizde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile Türkiye genelinden hasta kabul etmek ve inşallah dünyadan hasta kabul edebilir hale getirmektir. Yozgat termal kaynaklar bakımından çok zengin, biz bu kaynakları kullanmak istiyoruz.” diye konuştu. 

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin yine Yozgatlının destekleriyle hızlı bir şekilde büyüyeceğini vurgulayan Rektör Karacabey, “Üniversitemizin gelişip büyümesi Yozgat’ta göçü durduracaktır. Bunun yanında bizim amacımız, giden beyin göçünü de geri döndürmektir. Yozgat dışında 200’ün üzerinde akademisyen bulunduğunu tahmin ediyoruz. Biz Eylül ayında bir program yaparak, il dışında yaşayan akademisyenleri Yozgat’ta misafir etmek istiyoruz. Bu akademisyenlerimize hem üniversitemizi tanıtmak hem de Yozgat ile bağlarını sağlamak arzusundayız. Üniversite olarak her zaman halk ile iç içe olmak istiyoruz. Bu sebeple önümüzdeki günlerde kurumlarımızla, sivil toplum örgütlerimiz ve esnaflarımızla üniversitemizin gelişimi, Yozgat’ın gelişimi konularında toplantılar yapıp, görüş alışverişlerinde bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki