Hayvanseverlerden Huzurevine Ziyaret

Gönüllü hayvan severlerden oluşan Yozgat Hayvan Koruma Ekibi üyeleri, bu kez de Alparslan Türkeş Huzurevini ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 01 Ocak 2016, Cuma günü, saat: 20:47

Yozgat Hayvan Koruma Ekibi üyeleri, hayvan sever kimliklerinin yanı sıra, ihtiyaç sahibi insanlarla birlikte, sosyal hayata verdikleri desteklerle öne çıkıyorlar.

Ekip üyeleri, hayvan sevgisinin insan sevgisiyle başladığını da göstermeyi hedefleri arasında olduklarını belirtirlerken, yeni yılın ilk günlerinde huzurevinde unutulan yaşlıları unutmadıklarını, bu nedenle huzurevine bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söylediler. 

Kamyon şoförünün Osman Kaplan’ın bir araya getirdiği Yozgat Hayvan Koruma Ekibi üyeleri dur durmak bilmiyor. Huzurevi sakinleri ile bir araya gelen üyeler, yaşlıların elini öperek sohbet ederek duygulu dakikalar yaşadı. huzurevi sakinleri, kimi hikâyesiyle ağlattı, kimi hikâyesiyle güldürdü ekip üyelerini.

Ekip Kurucu Kaplan; "Bizlerin ilk çıkış teması hayvanlarımızı korumak. Doğa öyle muhteşem bir düzen içindeki, doğaya zarar verirseniz de yaralı olursanız da karşılıksız bırakmıyor. Bu kadar canla başla çalışmamızın nedeni ise insan sevgisi. İnsanı sevmeyen, hayvanları sevebilir mi? Kış mevsiminde dışarda kalan, aç olan, yardıma muhtacı olan insanlarımıza da elimizden geldiğince ulaşmaya çalışıyoruz. Ve yine kış mevsiminde dilsiz kahramanlarımız var doğanın bir parçası hayvanlarımız. Bu soğukta yiyecek bulamadıklarında donarak ölüyorlar. Vatandaşlarımızı bu konuda da hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. Evimizin önüne koyacağımız bir dilim ekmek bile yeterli olacaktır. Doğa biz insanlara emanet, ona nasıl davranırsak o da bize öyle davranacaktır. 

Bugün huzurevinde gerçekleştirimiz ziyaretimizin amacı ise, biz gücümüzü insan sevgisinden alıyoruz, onların dualarıyla yola çıkmak istedik” dedi.

Etiketler: yozgat   hayvansever   huzurevi   ziyaret  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki