Hayvan Pazarı İnşaatı İçin İlk İnceleme

Yozgat'ta yapımına başlanacak olan hayvan pazarı ile ilgili araştırmalarda bulunmak üzere, bir ekip Denizli ilinde bir takım incelemede bulunacak.
Yayınlanma tarihi: 24 Kasım 2016, Perşembe günü, saat: 06:54

Yozgat’ta tarım ve hayvancılığın daha iyi noktalara gelmesi ve ilimizde yapımına başlanacak olan hayvan pazarı ile ilgili araştırmalarda bulunmak üzere, Vali Kemal Yurtnaç, Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, Damızlık Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı Hacı Selvi ve İl Genel Meclis Başkanı Hacı Şahbaz’dan oluşan ekip Denizli ilinde bir takım incelemede bulunacak. 

Vali Yurtnaç, Yozgat’ın tarım ve hayvancılıkta önemli bir şehir olduğunu, belirterek, “Bunu geliştirmek için değişik illerde ki örnekleri görmek amacıyla zaman zaman ilimizde bulunan meslek odaları ve STK’lar ile birlikte gerek yurt içi gerekse yurt dışına gezi düzenleyeceğiz. Buralarda ki tarım uygulamalarını, tarımsal sanayi işletmelerini, hayvan pazarlarını ve hayvancılıkla ilgili tesisleri yerinde görerek ilimizde uygulamak için en kısa zamanda çalışmalar başlatacağız. Bu amaçla oluşturduğumuz iki ayrı ekiple birlikte ilk inceleme gezimizi Denizli iline düzenliyoruz. Burada iki gün boyunca üzüm bağları, pekmez ve sirke üretim tesisleri, soğuk hava depoları, tarım uygulama alanları, tarımsal sanayi işletmelerinde ve hayvancılık yapılan büyük tesislerde incelemede bulunacağız” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki