Yozgat'ta hayvanseverler, bakıma muhtaç olduğu halde sokakta donmak üzereyken köpeğe ve 6 yavrusuna sahip çıkan engelli Osmanpaşa Aslan'nın evini boyayıp eşyalarını yenileyerek, davranışını karşılıksız bırakmadı.

Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan gençler, 58 yaşındaki Osmanpaşa Aslan'ın Yozgat'taki evinde bulunan eski eşyaları çıkardı. Evi boyayan gençler, temizlik yaptıktan sonra hayırsever vatandaşların da yardımıyla aldıkları kanepe, koltuk, buzdolabı ve mutfak eşyasını eve yerleştirildi.

Ekibin Başkanı Osman Kaplan, emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Biz amcamızın bir anne ve 6 tane de yavrusuna baktığını öğrendik. Onlara evini açmış. O yüzden gelmiştik. Geldiğimiz zaman kendi imkanları çok kısıtlı olmasına rağmen 6 yavru köpeğe baktığını gördük. Böyle güzel vicdanlı biri için biz de bir şeyler yapmak istedik. Hem amcamızın evini düzene soktuk hem de köpeğimiz için bir yuva yaptık. Kendisine teşekkür ediyoruz. Eve girdiğimiz andan itibaren bütün eşyalar atıldı. Yerlerine kullanılabilir eşyalar alındı. Mutfak değiştirildi, buzdolabı alındı. Yardımsever arkadaşlarımızın sayesinde evi baştan aşağı değiştirdik" dedi.

Üniversite öğrencisi Melike Erkul da Yozgat Hayvan Koruma Ekibi olarak Osmanpaşa Aslan'ın davranışını karşılıksız bırakmadıklarını belirterek, "Osmanpaşa amcanın evi çok kötüydü. Evini elimizden geldiği kadarıyla yeniledik. Osmanpaşa amcayla birlikte hepimiz çok mutluyuz." diye konuştu.

Evde yalnız yaşayan, kamyon şoförlüğü yaparken 5 yıl önce beyin felci geçirdiği için konuşma yetisini kısmen kaybeden Osmanpaşa Aslan da yardımlarından dolayı gençlere teşekkür etti.