Hayvan hırsızlarına ortak takip

Yozgat Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile polisin ortaklaşa düzenlediği operasyonda iki büyükbaş hayvanı çaldıkları iddia edilen zanlılar yakalandı.
Yayınlanma tarihi: 04 Mart 2015, Çarşamba günü, saat: 10:32

Sarıkaya İlçe Jandarma komutanlığından edinilen bilgiye göre; Yaylagül köyü sınırlarındaki kurugöl mevkiinde besi hayvancılığı yapan L.K, Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı'nı telefon ile arayarak kendisine ait ahırdan bir adet büyükbaş hayvanının kimliği belirsiz kişi ve kişilerce çalındığını ihbar etmesi üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından hayvan hırsızlığı olayının aydınlatılması için çalışmalar geniş çaplı sürdürüldü.

Boğazlıyan ilçesinin hayvan pazarı günü olduğu için Sarıkaya Boğazlıyan karayolundan geçen araçların kontrolü yapılıp akabinde hırsızların çaldığı hayvana ait 66… kulak küpe numarasına göre Boğazlıyan Hayvan Pazarında araştırma ve soruşturmalar yapıldı.

Havanın aydınlanmasının ardından olayın meydana geldiği ahırdan Kayapınar Mahallesi istikametine doğru tarla içerisinden şahıs ve hayvan ayak izleri tespit edildi.

Bu ayak izlerinin takibi ve yapılan araştırmalar sonucunda çalınan büyükbaş hayvan Kayapınar Mahallesi içerisinde bulundu.

Şüpheli şahıs ve şahısların yakalanması için Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma'nın yaptığı müşterek çalışma sonucu şüpheliler, B.P ve U.P yakalandı.

Şahıslar, Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan sorgulama sonucu Sarıkaya Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Şahıslardan, U.P. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

yöre

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki