Hayırseverlerle, Yardıma Muhtaç Arasında Köprü Olacağız

Ramazan Ayı için GİMAT, gıda paketi ve yardım çeki için hazırlıklarına başladı
Yayınlanma tarihi: 15 Haziran 2015, Pazartesi günü, saat: 09:42

Ramazan Ayında gıda paketi ve gıda çeki için hayırseverlere yardımcı olan GİMAT Grubu yaklaşan Ramazan Ayı için hazırlıklarını tamamladı.

GİMAT Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık, ‘Hayırseverlerimizin ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için oluşturdukları gıda paketi ve gıda çeki yardımları için firmamız dini hassasiyetlere uygun olarak hayırseverlere yardımcı olmaya devam ediyor. Burada amacımız para kazanmak değil hayırsever ile yardıma muhtaç arasında köprü olmak’ dedi. 

Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Özışık, ‘GİMAT Grubu olarak Ramazan’da amacımız kar etmek, para kazanmak değil. Amacımız hayırsever ile yardıma muhtaç vatandaşlarımız arasında köprü kurmak. Bunun için geleneksel olarak altyapımızı hazırladı. Yıllardır sürdürdüğümüz iftar çadırımızda bu dönem devam edecek’ dedi.  Teknik konularla ilgili bilgiler veren GİMAT Grubu Genel Müdürü Nizam Akdoğan, Ramazan ayının yaklaşmasıyla işlerinde yoğunluk yaşanmaya başladığını söyledi. Akdoğan, "Vatandaşlarımız bir ay boyunca tüketecekleri gıdalarını şimdiden temin etme yoluna gidiyor. Hayırsever vatandaşlarımız ise ihtiyaç sahibi aileler için gıda paketi hazırlattırmaya başladı. Şuana kadar 7 hayırsever vatandaşımız gıda paketi siparişi verdi. Ayrıca Ramazan dolayısıyla da hazırlattığımız gıda çeki'de hayırsever vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verilecek.” dedi.   Manevi duyguların en yoğun olarak yaşandığı mübarek Ramazan ayında herkesin kendine göre ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunmak istediğini ifade eden Akdoğan, "Bu birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Bu ayda yapılan yardımlar en makbul olan hayırlardır. Vatandaşlarımızda bunun bilincinde olarak gıda paketi ve gıda çeki alıyorlar. Gıda paketlerimiz 50 liradan başlayıp 100 lira ve isteğe bağlı olarak artmaktadır. Tabi bu hazırlanan gıda paketlerinin içeriğine göre değişmektedir. Genelde her yıl hazırlanan gıdalarla aynı. Paketin içerisinde margarin ve sıvı yağ, şeker, un, çay, pirinç, makarna, peynir, zeytin gibi zaruri ihtiyaçlardan hazırlanmaktadır." diye konuştu.

Ramazan ayı boyunca 300 kişilik çadırda iftar yemeği vereceklerini söyleyen Akdoğan, "Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da Gimat mağazalar zinciri olarak 300 kişilik iftar yemeği vereceğiz. Bu vesile ile Ramazan ayının şimdiden ülkemize ve Yozgat’ımıza hayırlar getirmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Etiketler: gimat   zafer özışık  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

rahmi
09 Temmuz 2015, Perşembe, 02:21
allah sizden razi olsun bende muhtacım arasanız iyi olur saygılar 05367410217
haber yazılımı: buki