Çayıralan’da Gurbetçi Vatandaşlarımız Çayıralan Devlet Hastanesi Müşahede Odasını Yeniledi
Çayıralan’a yaz tatilinde gelen Çayıralanlı hayırsever gurbetçi vatandaşlar, Çayıralan Devlet Hastanesi müşahede odasını sil baştan yeniledi. Memleketimize bir faydamız olsun diyen gurbetçilerimiz, iki adet yatak, televizyon, iki adet paravan, iki adet yemek masası, hasta etejeri, yemek masası ve bir adet tekerlekli sandalye bağışında bulundular. 

Çayıralan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Doğan gurbetçi vatandaşlara teşekkür dileklerini belirtirken, müşadehe odasının giriş kısmına vatandaşların yaptığına dair plaket yaptırttıklarını söyledi. 

Bir Hayırsever Vatandaş da Akdağmadeni’nden “ Diyaliz Cihazı” Bağışladı
Akdağmadeni nüfusuna kayıtlı hayırsever vatandaş Ahmet Üzel, Akdağmadeni Devlet Hastanesine diyaliz cihazı bağışında bulundu. 

Bağışta bulunan hayırsever vatandaşlar; birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde,  ülkeye katkıda bulunmak istediklerini, hastanelere yapılan bağışların önemli olduğunu söylediler. 

Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Peyami Duman; hayırsever Ahmet Üzel’ e teşekkür ettiklerini, diyaliz cihazı ile kendilerini onurlandıklarını, birlik ve beraberliğe dair örnek bir davranış olduğunu, hayırsever tüm vatandaşlara teşekkür ettiklerini dile getirdi. 

Konu ile ilgili Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada ise “Hastanelerimize bağışta bulunan tüm vatandaşlarımıza, özellikle Çayıralan’da gurbetçi dostlarımıza, Akdağmadeni’nde Sayın Ahmet Üzel teşekkürü borç bilirim. Böylesine örnek bir davranış hepimizi duygulandırmış ve onurlandırmıştır. Birlik ve beraberliğe dair verilen en güzel mesajlardan bir tanesidir sağlık alanında. Allah’tan hayırlarını kabul etmesi dileklerimle, teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Hayırsever vatandaşlara hastane yönetimi tarafından plaket verildi.